Rishi Sunak’tan yeni kalkınma planı: Vergileri düşürme sözü verdi

İngiltere Başbakanı, ekonomiyi canlandırmaya yönelik beş maddelik bir planı hayata geçireceklerini açıkladı. Planın merkezinde vergi indirimleri var...

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan Sunak, İngiltere’nin yatay seyreden büyümesini artırmak için bir plan hazırladığını açıkladı.

Taahhütleri arasında borcun azaltılması, yurt içi enerji arzının desteklenmesi, işletmelerin desteklenmesi ve dünya standartlarında bir eğitim sağlanması da yer alıyor.

Sunak’ın bu planı hazırlamasında Muhafazakar Partili milletvekillerinin seçimler öncesinde ekonomik sıkıntılar yaşayan seçmenlerin geri kazanılması yönündeki telkinlerinin etkili olduğu kulislerde konuşuluyor.

Sunak vatandaşlara, “Beni beğenseniz de beğenmeseniz de ekonomiyi yönlendirme konusunda bana güvenmelisiniz. Artık enflasyon yarıya indiğine göre dikkatimizi vergi indirimine çevirebiliriz. Vergileri düşürerek ve sosyal yardım sistemimizi yeniden düzenleyerek, işin her zaman karşılığını almasını sağlayacağız” dedi.

Bugünkü basın toplantısında Rishi Sunak, ekonomi için beş maddelik bir plan açıklarken, vergilerin düşürülmesi ve uzun vadeli işsizliğin ortadan kaldırılmasına odaklanacaklarını belirtti.

İşte beş maddelik o plan:

1. Borcun Azaltılması:

Başbakan, borcun düşürülmesi ve mali güvenliğin sağlanması için “gerekli olanı yapacağına” söz verdi. Bu, enflasyonun kontrol altında tutulmasına ve çok yüksek ipotek faizlerinin aşağı çekilmesi anlamına geliyor.

2. Vergi indirimi ve sıkı çalışmanın ödüllendirilmesi

Sunak, uzun zamandır beklenen vergi indirimlerinin hemen hayata geçirileceğini açıkladı. Ayrıca ekonomik olarak aktif olmayan ve haksız kazanç fayda sağlayan işletmelere de baskı uygulanacak.

3. Yerli, sürdürülebilir enerji inşa etmek

Bakanlar, yeni nükleer enerji santralleri inşa ederek, Kuzey Denizi petrol ve gazını destekleyerek ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak enerji faturalarını istikrara kavuşturmaya çalışacak.

4. İngiliz iş dünyasının desteklenmesi

Başbakan, ticarete ve inovasyona yatırım yapma ve iş vergilerini düşük tutma sözü verdi.

5. Dünya standartlarında bir eğitim sunmak

Sunak, sahte üniversite diplomalarını iptal ederek ve tüm çocukları 18 yaşına gelene kadar matematik çalışmaya zorlayarak istihdamı artırmaya çalışacağını belirtti.

Rishi Sunak’tan yeni kalkınma planı: Vergileri düşürme sözü verdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!