Seri katil hemşire yeniden yargılanacak: İngiltere’de 7 bebeği öldürmekten suçlu bulunmuştu

İngiltere'de yedi bebeği öldürmekten suçlu bulunan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Lucy Letby'nin yeniden yargılama sürecinin 2024 yılında başlaması bekleniyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’de bir hastanenin yeni doğan ünitesinde yedi bebeği öldürmekten suçlu bulunan Lucy Letby adlı hemşirenin yeniden yargılanacağı belirtildi. Ağustos ayında görülen davada jüri, üç yeni doğmuş kız bebek ve iki erkek bebekle ilgili altı cinayete teşebbüsle ilgili bir karara varamamıştı. 33 yaşındaki eski hemşire, bebeklerden birini iki kez öldürmeye çalışmakla suçlanmıştı.

Savcı, Letby’nin bir çocuğu öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla yeniden yargılanacağını duyurdu. Duruşmanın, 2024 yılında görülmesi bekleniyor.

‘ACIMASIZCA VE DEHŞET VERİCİ’

Yeni doğan ünitesindeki yedi bebeği öldürmekten suçlu bulunan Letby, müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Duruşmaya katılan öldürülen bebeklerden birinin annesi, “Böyle bir şeytanın var olması beni dehşete düşürüyor” demişti.

Karar duruşmasına katılmayı reddeden hemşirenin cezasını açıklayan yargıç Justice Goss, Letby’nin ‘acımasızca ve hesaplı bir şekilde gerçekleştirdiği eylemlerinin gerçek anlamda dehşet verici olduğunu’ söylemişti. Yargıç, Letby’nin ‘normal insan içgüdülerinin tamamen karşıtı bir şekilde davrandığını, sağlık ve bakım alanında çalışanlara yönelik güveni de sarstığını’ dile getirmişti.

heka reklam heka

‘ŞEYTANİ BİR İNSANIM’

Letby’nin evinde yapılan aramada, “Bebekleri bilerek öldürdüm, çünkü onlara bakabilecek kadar iyi değildim. Ben korkunç, şeytani bir insanım. BUNU YAPTIĞIM İÇİN ŞEYTANIM” yazılı bir not bulunmuştu.

Seri katil hemşire yeniden yargılanacak: İngiltere’de 7 bebeği öldürmekten suçlu bulunmuştu
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!