Simpsonlar insan olsaydı böyle görüneceklerdi…

Tüm dünyanın severek takip ettiği Simson karakterleri, gerçekten yaşayan insanlar olsalardı nasıl görünürlerdi? Sanatçı Hidreley Diao, yapay zekâ kullanarak karakterlere hayat verdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk defa 1989’da yayınlanmaya başlayan ve o zamandan beri tüm dünyada adeta bir fenomen haline gelen Simpsonlar, bunca yılın sonunda gerçekten yaşıyormuş gibi görünseler de nihayet bir sanatçı, onları çizgilerden kurtarıyor.

Sanatçı Hidreley Diao; Marge, Bart, Homer, Lisa gibi karakterlerin gerçek insan olsa nasl görünebilecekleri üzerinde çalıştı.

heka reklam heka

Diao, çalışmalarını; “Biraz animasyon izlediğimizde, karakterlerin karikatürize oranlarını sorunsuz kabul etmemiz doğal, sonuçta bu tür özelliklere oldukça alışkınız. Ama ya etten kemikten gerçek olurlarsa? Onları yapay zeka aracılığıyla dünyamıza getirmeye çalıştım” diye anlattı.

Diao; FaceApp, Gradiente ve Remini mobil uygulamalarıyla birlikte Photoshop kullandı.

Diao’nun oluşturduğu görseller sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Bir Simpson hayranı, “Aman Tanrım, bu insanları tanıyormuş gibi hissediyorum” diye yazarken, bir başkası da “Bu harika, hepsi inanılmaz” diye yazdı.

Simpsonlar insan olsaydı böyle görüneceklerdi…
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!