Sivrisinek istilası Türkiye’den sonra İngiltere’yi de tehdit ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaz aylarına girmemizle beraber Türkiye’de sineklerin istilaya geçtikleri açıklanmıştı. Bir haber de İngiltere’nin Batı Midlands bölgesinde yer alan Warwickshire bölgesinden geldi. Çevre sakinleri korkudan dışarı çıkamadıklarını ve cam dahi açamadıklarını belirtti. Yetkililerden acil yardım istendi.

 

Havaların ısınmasıyla beraber sinekler artık istilaya geçmeye başladı. Ülkemizde görülen sinek istilasının ardından bir haber de İngiltere’nin Batı Midlands bölgesinde yer alan Warwickshire bölgesinden geldi.
NE DIŞARI ÇIKABİLİYORLAR NE DE CAM AÇABİLİYORLAR  

Bölgede yaşayan sakinler korkudan ne dışarı adım atabildiklerini ne de cam açabildiklerini belirttiler. Ek olarak durumun çözülmesi için yetkililerden destek istediler.

heka reklam heka

“GİRDİĞİNİZ HER ODADA ONLAR VAR” 

59 yaşındaki dört çocuk annesi Di Drinkwater, “Şu anda her yerdeler ve bu midemi bulandırıyor. İki elektrikli sinek yakalayıcı ve lavanta mumları aldık ama farketmez, girdiğiniz her odada sinekler var.

Bence bu yıl sinek akınını iklim değişikliği başta olmak üzere çimlerin ve bahçelerin büyümesine izin verme, yiyecek artıklarını çöp kutularına bırakma gibi birkaç nedeni var” ifadelerini kullandı.

“HİÇ HİJYENİK DEĞİL” 

Warwickshire’da yaşayan Helen Clatworthy, “Korkunç bir durum ve her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Evin her yerindeler. Her odada en az 30 tane var ve evinizi ne kadar temiz tuttuğunuzun bir önemi yok. Yemek pişirirken ve hazırlamaya çalışırken korkunç ve özellikle hijyenik değil” dedi.

YETKİLİLERDEN DESTEK İSTENDİ 

Genel olarak yerliler geç toplanan gıda atıklarını ve çevre  kirliliğini sorumlu tutsa da iklim değişikliğinin de neden olabileceği ihtimaller arasında yer aldı. Herkes toplanıp yetkililerden destek istedi.

GÜN GEÇTİKÇE ÇOĞALDILAR 

Hiçbir çözümün işe yaramadığı alanda yerliler canla başla kovmaya çalışsa ve önlemler alsa da sineklerin  bir türlü gitmediği hatta gün geçtikçe çoğaldıkları açıklandı.

Açıklamalarda bulunan bir yetkili “Tachbrook Road ve Heathcote bölgesindeki yaygın bir sinek sorunu hakkında yerel sakinlerden sosyal medya ve diğer kanallar aracılığıyla aldığımız bilgileri kapsamlı bir şekilde araştırıyoruz” şeklinde konuştu.
 

Sivrisinek istilası Türkiye’den sonra İngiltere’yi de tehdit ediyor
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!