Sutyenine 5 yılan gizleyen kadın, gümrükte yakayı ele verdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’de gümrük memurlarının durdurduğu kadının sutyeninden 5 adet canlı yılan çıktı.

Çin Gümrük İdaresi’nin resmi WeChat hesabından 8 Temmuz’da yapılan paylaşımda, gümrük memurlarının Çin anakarasıyla Hong Kong arasındaki geçiş noktasında bir kadını durdurduğu belirtildi.

Guangdong eyaletindeki Şenzen’de yer alan Futian şehrindeki gümrükte gerçekleşen olayda memurların, kimliği açıklanmayan kadının vücut hatlarından şüphelendiği ve üstünü aradığı ifade edildi.

Aramada kadının, külotlu çorapların içine koyduğu 5 adet canlı mısır yılanını sutyeninde saklayarak Hong Kong üzerinden Çin’e geçmeye çalıştığı tespit edildi.

heka reklam heka

ABD’de yaşayan ve bilimsel adı pantherophis guttatus olan mısır yılanı, son dönemde özellikle renkleri nedeniyle Çin’de revaçta.

Olay, Twitter’ın Çin’deki muadili WeChat kullanıcıları arasında da viral oldu.

Bir WeChat kullanıcısı, “Sutyenimde saklamayı geçtim, bunlara dokunamam bile” diye yazarken, bir başkasıysa “Telefonda bile yılan fotoğraflarına bakamıyorum” ifadelerini kullandı.

Hayvan kaçakçılığını engelleyen gümrük memurlarını tebrik eden bir kullanıcı da “Görevlilerin, kalabalığın içinde dış görünüşü ya da yüz ifadeleri tuhaf olan kişileri tespit edebilmesi çok etkileyici” yorumunu yaptı.

Çin’in gümrük yönetmeliklerine göre, çevreye verilebilecek hasarın ve yabancı hastalıkların bulaşmasının önlenmesi için yabancı ülkelerden getirilen hayvanlarla ilgili önceden bilgilendirme yapılması gerekiyor. Bu hayvanlar, daha sonra ülkeye alınmadan önce muayeneden geçiriliyor.

Kaynak: Independent Türkçe, SCMP, India

Sutyenine 5 yılan gizleyen kadın, gümrükte yakayı ele verdi
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!