The Sun Gökçeada’yı övdü: Mikonos ve Santorini’den daha ucuz Yunan adası!

İngiltere'nin en çok okunan gazetelerinden The Sun Gökçeada'yı övdü. Gazete Türkiye'nin en büyük adası derken Gökçeada'yı Yunan adalarından daha güzel Yunan adası deyimiyle şaşırttı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’nin en çok okunan gazetelerinden The Sun Gökçeada’yı övdü. Gazete Türkiye’nin en büyük adası derken Gökçeada’yı Yunan adalarından daha güzel Yunan adası deyimiyle şaşırttı.

Haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Ege Denizi’ndeki Yunan adaları Limni ve Semadirek arasında yer alan Gökçeada, Türkiye’nin en büyük adasıdır. Başlangıçta Yunanistan’ın bir parçası olan ve İmroz olarak da bilinen adanın yerlileri, 20. yüzyılda sınırların yeniden çizilmesinden sonra adadan kaçmak zorunda kaldı. 1923 yılından itibaren ada Türk yönetimine girmiş ve adaya birçok Türk yerli yerleşmiştir. Adanın binlerce yıllık Yunan tarihi olduğu için adanın bazı köyleri Mikonos ve Santorini’ye benzetilmiştir. Ancak ada resmi olarak para birimi olarak Türk Lirası kullandığı için Yunan adalarından da ucuz.”

Haberde ayrıca Gökçeada hakkında nerede kalınabileceğindn plajlarına kadar detaylı bilgi verildi.

heka reklam heka

Seyahat web sitesi Travel Off Path da ada hakkında: “Bu bilinmeyen adanın yalnızca sınırlı sayıda turisti var ve hala harika bir bütçe destinasyonu” ifadesini kulandı.

 

The Sun Gökçeada’yı övdü: Mikonos ve Santorini’den daha ucuz Yunan adası!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!