Threads hesabını silenlerin Instagram’ı da kapanacak mı?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meta’nın Twitter’a rakip olarak çıkardığı Threads’da açtığı hesabı silen kullanıcıların Instagram hesabı da silinecek. Ancak Threads kullanmak istemeyenler için bir yol daha var…
Facebook ve Instagram’ın sahibi META, metin tabanlı konuşma uygulaması Threads’ı Twiter’a alternatif olarak açtı. Ancak 5 Temmuz gece yarısı kullanıma açılan platformla ilgili çeşitli iddialar da ortaya atıldı.

Buna göre Threads hesabını silen kullanıcıların bağlantılı olan Instagram hesabı da siliniyor.
Teyitorg’un incelemesine göre Threads’in gizlilik politikası, Instagram çatısı altında bulunuyor. Bu yüzden Threads’te üyelik oluşturmak için Instagram hesabınızı platforma bağlamanız gerekiyor.
Instagram hesabı olmayanlar ise şimdilik Threads hesabı açamıyor. Bağlama işlemi sırasında Instagram’daki kullanıcı adınız, fotoğrafınız, açıklamalarınız da sizin onayınızdan sonra Threads’e aktarılıyor.
Instagram’ın gizlilik ilkeleri sayfasında yer alan bilgiye göre Threads hesabını tamamen kapatmanın tek yolu Instagram’ı da kapatmaktan geçiyor: “Threads profiliniz Instagram hesabınızın bir parçasıdır ve istediğiniz zaman Instagram hesabınızı silerek Threads profilinizi silebilirsiniz.”
Bunun yanında Threads hesabını geçici olarak dondurmak da mümkün. Threads hesabını donduran kullanıcıların bağlı olduğu Instagram hesabı ise bundan etkilenmiyor.
Instagram, hesabını donduran kullanıcıların uygulamadaki verilerinin silinmeyeceğini belirtiyor. Threads hesabını donduran kişilerin profilleri, hesap yeniden aktifleştirilene kadar görünmüyor.

Threads hesabını silenlerin Instagram’ı da kapanacak mı?
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!