Uluslararası İllüstrasyon sanatçısı Gülşen Arslan Akca ile Küçük Prens çizmek!

Londra Venus Art Academy, interaktif bir workshop düzenliyor… Online etkinlikte katılımcılar ünlü masal kahramanı ‘Küçük Prens’i uluslararası illüstrasyon sanatçısı Gülşen Arslan Akca ile birlikte çizecekler…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Londra merkezli Venus Art Academy, resim, müzik, tiyatro, sinema, dans, el sanatları, heykel, grafik, sanat tarihi ve dil eğitimi gibi konularda verdiği eğitimlerin yanı sıra düzenlediği workshoplar ile de sanatseverleri bir araya getiriyor.

Workshop hakkında açıklama yapan Venüs Art Akademi’nin kurucusu Sonay Memoğlu, “2022’nin bu ilk etkinliğinde dünya çapında tanınan illüstrasyon sanatçısı Gülşen Arslan Akca ile birlikte çocukluk hayallerini gerçekleştirme fırsatı doğuyor. Etkinliğe bireysel ya da çocuğunuzla katılmak mümkün olacak. Dünyaca ünlü masal kahramanı ‘Küçük Prens’i herkes kendi yorumuna göre çizebilecek. 15 Ocak 2022 tarihinde başlayacak serüvende belki de çocukluğunuza bir yolculuk yapabileceksiniz” diye anlatıyor.

Memoğlu ayrıca, “Büyülü bir yolculuk için ihtiyacınız olan sadece kağıt, kalem, silgi, kuru boyalarınız ve elleriniz… 15 Ocak Cumartesi günü Türkiye saati ile 20.00, İngiltere saatine göre de 17.00’da Küçük Prens’le sizi bekliyor olacağız. İletişim için info@venusartakademi.com adresinden veya +447546376398 numatalı telefondan bize ulaşabilirsiniz” diyerek 7’den 70’e herkesi etkinliğe davet ediyor.

 

Gülşen Arslan Akca kimdir?

Sanatçı kendi hikayesini şöyle özetliyor;

Küçücük bir çocukken sonsuzluğunda kaybolduğum hayal dünyam ve çizdiğim hayali kahramanlarım  beni  güzel sanatlara yönlendirdi. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nü bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi Sinema Bölümü’nde yüksek lisans yaparken buldum kendimi. Animasyon, stopmotion ve masalların filmleştirilmesi üzerine tez çalışmaları yaparken çocuk kitabı yazarlığı ve çizerliği, sanat yönetmenliği, kısa film ve belgesel film alanında da çalışmalarıma devam ediyorum.

Yazıp resimlediğim kitaplardan bazıları Korece, Estonca ve İngilizce’ye çevrildi. 2019 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Çocuk Edebiyatı Ödülü’ne layık görüldüm. 2020 yılında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği projesi için 0-6 ve 6-15 yaş çocuklarda güvenlik kültürü üzerine kitaplar yazıp resimledim, eğitim modülleri yazdım. Halen çalışmalarım devam etmektedir.

Londra merkezli Venus Art Academy’de eğitimler veriyorum. Tüm bu çalışmalarım ve çocuklarla paylaşmak istediğim hikayelerim beni okullarda atölye çalışmaları yapmaya sevk etti. Çocukların gözündeki pırıltıyı gördüğüm andan beri yazıyorum, çiziyorum… Ve, devlere inanıyorum! Ejderhalara inanıyorum! Sihirli pelerine ve sihirli fasulyelere inanıyorum! Yıldız tozuna inanıyorum! Hayal gücümü besleyen, beni iyi eden her şeye inanıyorum!

Uluslararası İllüstrasyon sanatçısı Gülşen Arslan Akca ile Küçük Prens çizmek!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!