Vali açıkladı! İstanbul’da nargile yasaklandı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul’daki plaj, sahil, orman, mesire alanı ve parklarda nargile içilmesinin yasaklandığını duyurdu.
stanbul’un yeni valisi Davut Gül’den dikkat çeken karar… Davut Gül, İstanbul’daki plaj, sahil, orman, mesire alanı ve parklarda nargile içilmesinin yasaklandığını duyurdu.

Gül, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“İstanbul’da; plajlar, sahiller, ormanlar, mesire alanları ve parklarda nargile içilmesi yasaklanmıştır. Buraların dışındaki ruhsatlı nargile salonlarıyla ilgili bir kısıtlamaya gidilmemiştir.”

Son zamanlara İstanbul’un sahil kesimlerinden kalabalık halde oturan yabancı uyrukluların nargile içmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Hava almak için deniz kenarına giden pek çok vatandaş sahili kaplayan nargile dumanından şikayetçi.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada da ise şu ifadelere yer verildi:

– Nargile satışı ile alakalı basında çıkan haberler üzerine açıklama yapılma gereği duyulmuştur. İstanbul’da; orman yangınlarının önüne geçmek, plaj ve sahillerde olumsuz görüntülerin oluşmasını engellemek, kamuya açık, piknik alanı, park ve mesire alanlarında çevreyi rahatsız etmemek amacıyla belirtilen alanlarda nargile içilmesi, sunumu ve satışı yasaklanmıştır.

– İlimiz Hıfzıssıhha Meclisinin konuya ilişkin kararı gereğince buraların dışındaki işyerlerinden ruhsatlı nargile salonlarıyla ilgili bir kısıtlamaya gidilmemiştir.

 

Vali açıkladı! İstanbul’da nargile yasaklandı!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!