‘WhatsApp Masaüstü’ kullanımdan kaldırıldı: Peki şimdi ne olacak?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhatsApp Web tabanlı masaüstü uygulamasını kullanımdan kaldırdı. Şirket kullanıcılara yeni WhatsApp uygulamasına geçmelerini söyledi.

 

Dünyanın önde gelen anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, masaüstü kullanıcıları için önemli bir değişiklik duyurdu. Son güncellemeyle birlikte, ‘WhatsApp Desktop’ uygulaması kullanımdan kaldırıldı. Kullanıcılar Microsoft Store’dan indirilebilen yeni uygulamaya geçiş yapacaklar.

Eski uygulama WhatsApp Web tabanlıydı ve Windows’ta native (yerel) olarak çalışmıyordu. WhatsApp’ın bilgisayarda tam olarak performanslı ve stabil olmamasına yol açan bu sorun nihayet ortadan kalktı. Test aşamasından kısa bir süre önce çıkan yepyeni WhatsApp Masaüstü uygulamasını indirebilirsiniz.

heka reklam heka

Bugün itibarıyla kullanıcılar önceki uygulamayı açtıklarında, bunun artık desteklenmediğini belirten bir uyarıyla karşılaşacak. Şirket, WhatsApp’ı Windows bilgisayarlarında kullanmaya devam etmek isteyenlere yeni uygulamaya geçmeleri gerektiğini söylüyor ve mevcut uygulamayı da kaldırmalarını öneriyor.

Windows için yeni WhatsApp’ı Microsoft Store’dan indirebilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra telefondaki WhatsApp’tan Ayarlar’ı açıp “Bağlı cihazlar” bölümüne ve “Yeni cihaz bağla” butonuna dokunun. Ardından ekrandaki QR kodunu telefonunuza okutun, şimdi mesajlarınız otomatikmen bilgisayara aktarılacaktır.

 

MAC UYGULAMASI DA YOLDA

Meta, Windows PC’ler için geliştirdiği yerel WhatsApp uygulamasını geçen sene kullanıma sunmuştu. ‘WhatsApp Mac’ ise hala test sürecinde bulunuyor, uygulamanın final sürüme ne zaman kavuşacağı belirsizliğini koruyor. WhatsApp’ın Mac uygulamasını da şirketin resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

Her iki uygulama da çevrimdışı çalışma özelliğine sahip. Yani telefonunuzu bir kez bağladıktan sonra, mobil veri veya Wi-Fi açık olmasa bile bilgisayardan mesajlaşmaya ve arama yapmaya devam edebilirsiniz. Eskiden sadece bir cihaz bu şekilde bağlanabiliyordu, fakat WhatsApp desteklenen cihaz sayısını 4’e yükseldi.

 

Kaynak: Gizmochina

‘WhatsApp Masaüstü’ kullanımdan kaldırıldı: Peki şimdi ne olacak?
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!