WhatsApp’ta büyük hata: Musk da tepki gösterdi!

WhatsApp Android uygulamasında yeni bir hata ortaya çıkarıldı. WhatsApp'ın kullanılmıyorken bile mikrofonu kullanmaya devam ettiği tespit edildi. İşte detaylar:

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta mümkün olan en kısa sürede düzeltilmesi gereken büyük bir hata var. Kullanıcılar, WhatsApp’ın kapalı olsa bile sürekli olarak mikrofonu kullandığını fark etti. Bu sorun, Samsung, Google dahil birçok Android telefonu etkiliyor.
Musk: WhatsApp güvenilir değil!
WhatsApp’ın mikrofon hatası Twitter’da bir mühendis tarafından paylaşıldı. Android’in gizlilik kontrol panelinde mikrofon kullanım geçmişini gösteren ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere WhatsApp uygulaması mikrofona çok sık erişiyor. Android durum çubuğunda yeşil nokta bildiriminin de çıkması kullanıcıların durumu fark etmesini kolaylaştırdı.

heka reklam heka

WhatsApp, sorunun kendilerinden değil, Android işletim sisteminden kaynaklandığını iddia ediyor. WhatsApp’a göre Android işletim sisteminin gizlilik panelinde bilgileri yanlış ilişkilendiren bir hata var. WhatsApp, Google’ın bu durumu derinlemesine araştırmasını istedi.

İlginç olarak, Elon Musk’ın “WhatsApp’a güvenilmez” paylaşımından sonra WhatsApp’tan yanıt geldi.

WhatsApp’ta büyük hata: Musk da tepki gösterdi!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!