Yüzen mülteci toplama gemisinin içinden ilk görüntüler geldi

İngiltere'de mültecilerin barınacağı Bibby Stockholm isimli gemide dün 15 kişi barınmaya başlarken, mülteciler video ve fotoğraflarla gemi içerisindeki yaşamın detaylarını paylaştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’de önceki gün kullanımına başlanan yüzen mülteci gemisi Bibby Stockholm’de kalan sığınmacılar çektikleri video ve fotoğraflarla büyük tartışma yaratan geminin detaylarını paylaştı.

İngiliz BBC’ye konuşan bazı mülteciler Bibby Stockholm içindeki yaşam şartlarını anlattı. İngiltere kamuoyunda büyük tartışma yaratan Bibby Stockholm’de konaklamaya başlayan mülteciler, geminin “Alcatraz Hapishanesine” benzediğini söyledi. Bazı mülteciler ise “Yataklar ve yemekler iyi” ifadesini kullandı.

Dün 15 kişinin bindiği gemiye, 20 mültecinin ise binmeyi reddettiği açıklanırken, geminin daha önce 222 kişi kapasitesi olduğu belirtilirken bunun ranza yataklar ile artırıldığı belirtildi. Bir mülteci kahvaltıda kendilerine sunulan yemeklerin videosunu çekerken, mısır gevreği, yumurta, peynir, reçel ve tereyağı gibi yemeklerin sunulduğunu söyledi.

heka reklam heka

İsmini açıklamayan bir Afgan mülteci ise, “Odalar çok küçük ve sürekli kapı kilitleme ve parmaklıkların sesleri sanki Alcatraz Hapishanesi’ndeymişiz gibi hissettiriyor” dedi. İsmini açıklamayan adam, “Oda arkadaşım gecenin yarısında panik atak krizi geçirdi ve sanki boğuluyormuş gibi hissetti. Bizler arasında ağır ilaç tedavisi gören ve depresyonda olan insanlar var” yorumunu yaptı.

BBC’ye konuşan adam, “Odalar çok küçük ve yemek odasında sadece 150 kişilik kapasite var” dedi.

İngiliz The Sun gazetesine konuşan bir diğer adam ise, “Bence her şey iyi. Ben beğendim. Her şey normal. Yemekler güzel, yatak güzel” ifadesini kullandı.

Yüzen mülteci toplama gemisinin içinden ilk görüntüler geldi
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!