10 Yaşındaki oyuncakçı 15 yaşında emekli olacak

Pixie, bu yıl elde ettiği kazançla annesine postiş almayı planlıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oyuncak ve saç aksesuarları imparatorluğu olan 10 yaşındaki Avustralyalı girişimcinin annesi, kızının 15 yaşında emekli olmaya hazır olduğunu açıkladı.

Pixie Curtis ve annesi Roxy Jacenko ile birlikte mayıs ayında, stres çarkı ve oyuncak satan Pixie’s Fidgets’ı kurdu. Henüz ilk aylarında 200.000 dolardan daha fazla kazanç elde ettiler.

Avustralya Stellar dergisine röportaj veren anne, kızının girişimci ruhunun onu erken emekli edebileceğini belirtti.

Jacenko, kızı Pixie’ye, “Endişelenme, böyle giderse 15 yaşında emekli olacaksın.” dedi.

Girişimci Ruh

Anne Jacenko, “Beni en çok heyecanlandıran şey, bu genç yaşında böyle girişimci bir ruha sahip olması. Başarılı olmam gerektiği düşüncesi içime yerleştirilse de ben buna hiç sahip olmadım.”

Anne, sözlerine şu şekilde devam etti: “14 yaşındayken McDonalds’ta bir iş bulmuştum, çünkü bizim zamanımızda böyleydi. Bu nedenle bana kalırsa en önemli şey, onun böyle girişimci bir motivasyonu olması. Evet, ben onu yetiştirdim ama o bunu koruyor.”

Pixie’s Fidget, anneyle kızının yaptığı ilk iş değil. Jacenko, Pixie daha bebekken saç aksesuarları satan Pixie’s Bows’u kurdu.

İnternet Sitesinde Her Şey Var

Stres çarkı, saç aksesuarları, oyuncak, slime, çorap, boncuk ve diğer çocuk eşyalarının bulunduğu Pixie’s Pix internet sitesinde neredeyse yok yok.

İnternet sitesinde yazana göre, anne Jacenko tüm ürün geliştirme, pazarlama ve markalaştırma kısmını üstlenirken kızı Pixie, ürünlerin test edilmesinden sorumlu.

Neredeyse 90.000 takipçiye ulaşan Instagram hesabına sahip olan Pixie, kazancının bir kısmıyla annesine yeni bir dolap düzmeyi planlıyor ve şöyle ekliyor:

“Ona yeni kıyafetler alacağım, çünkü hiç iyi kıyafeti yok. Ayrıca ona gerçek saç almayı da planlıyorum, çünkü postişe çok ihtiyacı var.”

Kaynak: Independent

Derleyen: Oğuzcan Acar

 

10 Yaşındaki oyuncakçı 15 yaşında emekli olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!