100 yaşında hala çalışıyor: Dünyanın en yaşlı tezgahtarı

ABD'de 100 yaşında halen haftada 4 gün çalışmaya devam eden Jayne Burns, uzun ve mutlu bir kariyer için tavsiyesini paylaştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de 100 yaşında halen haftada 4 gün çalışmaya devam eden Jayne Burns, uzun ve mutlu bir kariyer için tavsiyesini paylaştı.

Ülkenin tanınmış medya kuruluşlarından CNBC’ye konuşan Burns, Ohio eyaletindeki Joann Fabric and Crafts adlı kumaş firmasında 26 yıldır çalıştığını belirtti.

Yarın 101 yaşına girecek Burns, “Yaptığım işten zevk alıyorum, bu yüzden yapmaya devam etmek istiyorum. Elimden geldiğince ya da beni kabul ettikleri sürece çalışacağım” dedi.

Burns, 1997’de eşi Dick’i kaybettikten sonra mağazada çalışmaya başladığını ve iş temposunun yas sürecini daha rahat geçirmesini sağladığını söyledi.

heka reklam heka

Uzun süre kütüphanelerde çalıştığını da belirten Burns, 70’lerinde ve 80’lerinde emekliliğe ayrılmaya çalıştığını ama her seferinde yeniden iş hayatına döndüğünü ifade etti.

Burns, bu kadar uzun yıllar boyunca mutlu şekilde çalışmasındaki en büyük etkenin iyi iş arkadaşları olduğunu söyledi.

İş rutininin hayatının önemli bir parçasını oluşturduğunu belirten Burns, “Arkadaş canlısı ve nazik kişileri bulmak önemlidir. Birlikte çalıştığım herkesle konuşmaktan ve çok nazik müşterilerle tanışmaktan keyif alıyorum” dedi.

Harvard Üniversitesi’nden akademisyenlerin yayımladığı 85 yıllık araştırma da Burns’ü doğrulayan nitelikte.

2017’de yayımlanan çalışmada, pozitif ilişkilerin kişinin hem özel hem de iş hayatında mutlu olmasını sağladığına dikkat çekilmişti.

Kaynak: Independent Türkçe, CNBC, Harvard Health

Fotoğraf:  (CNBC)

100 yaşında hala çalışıyor: Dünyanın en yaşlı tezgahtarı
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!