2,40 sterlinlik yeni kan testi ile iki saatten kısa sürede birçok ölümcül kanserin tespit edebildiği ortaya çıktı

Testler yemek borusu, kolon ve akciğer dahil olmak üzere kanserlerle erken bağlantıları belirleyebiliyor ve kanserleri iki saatten kısa bir sürede tespit edebiliyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Araştırmacılar, 2,40 pound değerindeki LINE-1-ORF1p testinin, birden fazla kanseri semptomlar ortaya çıkmadan önce tanımlayan spesifik bir proteini tespit edebildiğini buldu.

Doku örneklemesine dayanan veya tek bir hastalık türüyle sınırlı olan kanser testlerinden farklı olarak, yeni teşhisin düşük maliyetli olduğu ve farklı kanser türlerini tespit edebildiği belirtildi.

Rockefeller Üniversitesi’nden Profesör Michael Rout şunları söyledi: “Test, ölümcül kanserler için erken teşhis testi olarak çığır açıcı bir potansiyele sahip. Bu tür ultra hassas tespit cihazları, hasta sonuçlarını dönüştürücü yollarla iyileştirmeye hazır”

Massachusetts Hastanesi’nden Dr Martin Taylor ise şunları söyledi: “Bu testin kanser türlerinde ne kadar iyi sonuç verdiğini görünce şok olduk.”

LINE-1-ORF1p, yaklaşık 10 yıl önce araştırmacıların çoğu kanser hastası insanlarda proteinin daha yüksek olduğunu tespit etmesinden sonra bilim adamlarının radarına giren bir kanser biyobelirtecisi olarak ortaya çıktı.

Araştırmacılar artık kandaki proteini arayabilecek bir test geliştirdiler. Bu testin, hastalıkların daha tedavi edilebilir olduğunda ve erken teşhis için en önemli ürün olduğuna kanaat getirdiler.

2,40 sterlinlik yeni kan testi ile iki saatten kısa sürede birçok ölümcül kanserin tespit edebildiği ortaya çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!