90 yaşında vücut geliştirme yarışmasını kazandı

2015'te dünyanın en yaşlı vücut geliştiricisi olarak kabul edilen Jim Arrington, "düşüncenin" onu nasıl motive ettiğini açıkladı. Arrington, geçen yıl Reno'da yarışırken dünyanın en yaşlı vücut geliştiricisi rekorunu yeniden kırdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vücut geliştirme kariyerine yetmiş yılı aşkın bir süredir devam eden Arrington, haftada üç kez bir spor salonuna giderek her seansta iki saat ağırlık kaldırıyor ve kendi kendine “yanmayı dene” çünkü “acı yoksa kazanç da yok” diyor.

Sıkı çalışma, Arrington’ın geçen yıl Men’s Health tarafından yayınlanan resimler için tamamen soyunmasını ve çıplak poz vermesini sağladı. Bunun bazı çevrelerde heyecan yaratmasından yaklaşık bir ay sonra Nevada, Reno’daki Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu yarışmasında yarıştığını ve 70 yaş üstü erkekler bölümünde üçüncü sırada yer aldığını söyledi.

Yarışmanın sonuçlarına göre, aynı zamanda tek yarışmacıydı ve bu nedenle 80 yaş üstü kategorisini kazandı.

heka reklam heka

Spor salonunda rutin olarak ağır çalışmak, Arrington’un başarısının yalnızca bir parçası. Diyetini de yaşlandıkça sporcu yaşam tarzına uyarladı.

Arrington geçmişte yoğun protein içerdiği için çok fazla süt ve kırmızı et tükettiğinden bahsetti. Ancak bu diyet, yaşlandıkça Arrington iltihabına neden olmaya başladı, bu yüzden yaklaşımını “tamamen” değiştirdiğini söyledi. Şimdi ağırlıklı olarak mantar, zeytinyağı ile hazırlanan yiyecekler ve genel olarak sağlıklı ürünler yediğini söyledi.

Kaynak: theguardian.com

90 yaşında vücut geliştirme yarışmasını kazandı
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!