Aleyna Tilki: “Omurgasız olamam!”

Dubai tatilinden dönen genç popçu Aleyna Tilki, önceki gün Emirgan'da objektiflere takıldı. Gazetecilerle sohbet eden ve kariyeri hakkındaki soruları yanıtlayan Tilki, kazancını nasıl değerlendirdiğini de anlattı. İşine yatırım yaptığını söyleyen ünlü ismin bir klibi için harcadığı rakam dudak uçuklattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa bir süre önce İngiltere’ye taşınan ve şimdilerde Londra-Türkiye arası mekik dokuyan Aleyna Tilki, Emirgan’da objektiflere takıldı. Gazetecilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan şarkıcı, Dubai tatili hakkında konuştu.
Tilki, “Ben çok tatil yapmıyorum biliyorsunuz, yaptığımda da kısa tatiller yapıyorum. Kısa ve öz bir tatil yaptım. Çünkü Londra’da albüm yaptım, çok yoruldum. Kısa süre içerisinde albümü bitirme şansım oldu. 20 şarkı yaptım, albüm için 8 şarkı seçeceğiz. Hatta daha da şarkı yapayım ve onun içinden 8 seçelim diye hala üretiyorum” dedi.
Kısa sürede güzel dönüşler aldığını söyleyen genç şarkıcı, “2’nci İngilizce şarkım için güzel bir adım oldu bu çünkü Billboard’a girdi. Düşündüğümüzde hızlı ilerliyoruz, ben üçüncü-dördüncü şarkımız da Billboard’a gireriz diye bekliyordum. İkinci şarkımızda girdik onun için mutluyum” şeklinde konuştu.
İlk çıkış yakaladığı günden beri dünya starı olmak istediğini dile getiren Aleyna Tilki, muhabirlerin ‘Dünya starı olma yolunda adım adım ilerliyorsun’ yorumuna ise “Hiç fena değiliz arkadaşlar, gayet güzel gidiyoruz emin adımlarla sadece majör bir değişiklik yapıyorum. Siz zaten biliyorsunuz, ben rock müzik çok severim, her yerde de rock performansı çok yaptım. Benim kendimi ait hissettiğim yerde orası, onun için İngilizce albümünü rock ve pop soundu beraber harmanlayıp çıkaracağım ” dedi.


Ünlü isim. sözlerine; “Onun için ayrıca heyecanlıyım. Herkes benden hareketli bir şarkı olsun, herkes dans etsin. Böyle inanılmaz popüler olsun ama ben yine risk alacağım. Çünkü ben şuna inanıyorum, bence ben, risk ala ala bir tane efsaneye dönüşebilirim. Risk almazsam da hiç de bir şey istemiyorum, istediğimi yapmazsam hiçbir şey de olmayayım, istemiyorum yani” diye devam etti.
Tilki, muhabirlerin; ‘Aslında risk alırsan star olabilirsin değil mi?’ sorusuna da “Evet yani mesela ‘Sen Olsan Bari’ şarkısını ilk yaptığımda herkes bana çıkartma demişti. Ben farklı bir sound, Türk popuna yeni bir soluk getirecek, kesin yapalım demiştim. Bakın nasıl sevildi. Her zaman sevilmek zorunda değil ama sen denediğin sürece oluyor. Ben de istediğim şey olacaksa olsun abi, istediğim şey olmayacaksa da hiçbir şey olmasın demeye karar verdim” şeklinde cevap verdi.


Uzun süre yurt dışında albüm çalışması yapan Tilki, muhabirlerin “Yoğunluğu oraya mı verdiniz, burası 2. planda mı kaldı? Türkiye de bir çalışma olacak mı?’ sorusunu; “Burası bir tık ikinci planda kaldı, sözleşmem gereği albümünü bitirmem gerekiyor. Onun için ağırlık orada ama biliyorsunuz benim için Türk müziği hiçbir zaman yapmayı bırakmayacağım bir müzik. Söz verdiğim gibi dünya starlarıyla çalışıp Türk müziğini gerçekten dünyaya göstermek istiyorum. İlk adımı attık, ‘Sır’ şarkısıyla birlikte Diplo ile bir şarkı yaptık” diye yanıtladı ve ekledi:
“Sadece dünya prodüktörleriyle şarkı yaptığın zaman, Türk soundundan bir tık uzaklaşmış oluyorsun. Aslında bu da bir risk ama bir yaptın, iki yaptın, üç yaptın, birinden biri çok sevilecek. O yüzden ben risk almaktan korkmuyorum. Düşünsenize beş tane üst üste hit yaptım, herkesin istediğini verdim. Şimdi ben ne yapacağım peki, benim istediğim nerede? Yani şimdi o evreye geldim. Önce kendi istediğimi yapayım, sonra sizin istediğinizi belki yine veririm.”


“16 yaşında değilim artık 21 yaşındayım omurgasız olamam. Bana yakışmayan bir şarkıyı da söyleyemem” diyen Aleyna Tilki, bir muhabirin “Türkiye de kimse zorla bana şarkı söylettiremez artık mı diyorsun? sorusunu ise “İstesem yaparım, çok basit aslında baktığında. Bir tane patlatırım yani acayip bir şey yani ama şuan da öyle hissetmiyorum” şeklinde cevaplandırdı.
Çok şarkı geldiğini dile getiren Tilki, “Mesela şuanda biliyorsunuz rap yapan arkadaşlarımız çok dinleniyor. Ben de çok beğeniyorum onları ama ben kadın vokale rap yakıştıramıyorum. Ayben ve Cardi B hariç, onları beğeniyorum ama genel olarak kadın sesinde rap pek yakıştırmıyorum. O yüzden ben hiç söylemek istemedim, bir kaç kez denedim ama içime sinmedi. O yüzden ben ses performansı olarak daha böyle oktavı yüksek performans yapacağım şarkıları daha çok seviyorum. Benden iyi rap şarkı söyleyen kadınlar varken ben neden rap söyleyeyim” diye konuştu.


Dubai tatilini ailesiyle birlikte geçiren ünlü şarkıcı, “Bu kariyer uğruna ailemden çok ayrı kaldım. Dört yıldır sürekli yurt dışına gidip geliyorum, ailemi çok özledim. Bu yüzden ailemle hasret giderdim. Bu biraz küçük yaşta sırtına yük alınca daha erken kambur olursun diğerlerine göre, bende birazcık öyle hissediyorum kendimi. Ama yine de çok şükür yaptığım şeye değiyor. Çok büyük isimlerle güzel bir albüm yapıyorum” dedi. Kazandıklarını nasıl değerlendirdiğini, yatırım yapıp yapmadığını sorulması üzerine söze giren Tilki, “Ben sadece işime yatırım yapıyorum, benim bir tane klibimi 1 milyona bile çektiğim oluyor. Normal de Türkiye de ki bütçeler çok daha düşük, bence onun bir kredisi olacaktır bana geri dönecektir bu yatırımlar” şeklinde cevaplandırdı.
Bir muhabirin “Peki gayrimenkul gibi bir yatırımın var mı? Veya ailen mi yönlendiriyor yatırımlarını?’ sorusuna ise “Ailem hiç karışmaz, reşit değilken bile karışmazdı. Şimdi de hiç karışmıyorlar, benim yatırım mantığım işim” dedi ve devam etti: “Ben gayrimenkul falan hiç anlamam, bir gün belki benim yerime birileri yapar ama şuan ben işime yatırım yapıyorum. Ben Diplo ile iş yapıyorum, dünya starlarıyla iş yapıyorum. Ben masraflıyım iş konusunda. Ömrümün sonuna kadar elimde ne varsa işime yatıracağım.”

Aleyna Tilki: “Omurgasız olamam!”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!