Araştırma sonrası Amazon milyonlarca satan tüm ürünleri kaldırdı!

Yeni bir araştırmaya Amazon'da satılan 'nikotinsiz' elektronik sigaraların nikotin içerdiği tespit edildi. Amazon, şimdi bir soruşturma için ürünleri kaldırdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amazon’da “nikotinsiz” olarak satılan elektronik sigaraların yüksek derecede bağımlılık yapan madde içerdiği Guardian tarafından yapılan bir araştırmayla tespit edildi.

Guardian, satıcıların sayfalarında nikotin içermedikleri belirtilen çevrimiçi pazardaki yedi ürünü test etti ve altısının uyarıcı içerdiği tespit edildi.

Bir tüketici, “sıfır nikotin” olarak tanıtılan elektronik sigaraların aslında bu maddeyi içerdiğine dair endişelerini Temmuz ve Ağustos aylarında müşteri hizmetleri aracılığıyla Amazon’a ilettiği, ancak Amazon’un bu kişiye doğrudan satıcıyla iletişime geçmesini söylediği belirtildi.

Vape’lerin altısı nikotin içermekle kalmayıp, bazılarında İngiltere’de yasal sınır olan 2 ml’nin üzerinde e-sıvı tankı vardı.

heka reklam heka

Amazon şimdi bir soruşturma için ürünleri kaldırdı ve politikalarını ihlal eden tüm üçüncü taraf satıcılara karşı yaptırım uygulayacağını söyledi.

The Guardian, yorumcuların yanlış tanımlandığını iddia ettiği yedi ürünü test etti ve yalnızca bir tanesi bağımlılık yapıcı kimyasallar içermediği sonucuna vardı.

Önde gelen çocuk doktorları ve konseylerin artan eylem çağrılarının ardından hükümetin tek kullanımlık elektronik sigaraları yasaklayıp yasaklamayacağı konusunda yakında bir açıklama yapılması bekleniyor.

Doktorlar, giderek artan sayıda gencin tek kullanımlık vape kullanması nedeniyle sağlık risklerinden endişe duyuyor.

Yerel yetkililer, lityum pil içeren ürünlerin çöpe atılmasıyla ortaya çıkan çevresel sorunlar konusunda alarm veriyor.

Araştırma sonrası Amazon milyonlarca satan tüm ürünleri kaldırdı!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!