Aşkınızın devamlılığını sağlayan 2 temel kavram

Aşkınızın ve ilişkinizin devamlılığı için uzman önerilere kulak verin. İşte uzun ve mutlu bir aşk için bilinmesi gerekenler...

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UZUN SÜRELİ AŞKLAR İÇİN DOĞRU USLUP VE EMPATİ

Aşk ilişkilerinin devamlılığı konusunda açıklamalarda bulunan İlişki Koçu Gürkan Keçici, aşk ilişkilerinde üslubun ve empatik tavrın muazzam derecede önemli olduğunu ve ilişkinin her aşamasında olması gerektiğini ifade etti.

“Empatiden yoksun ilişkilerin devamlılığı zor”

Özellikle çiftlerin ayrılırken empatik davranmamalarının, üsluplarını bozmalarına yol açtığını ve bunun da daha sonraki dönemlerde farklı sorunları beraberinde getirdiğini ifade eden Gürkan Keçici, empatiden yoksun olan ilişkilerin devamlılığının zor olmasının yanında bitişinin ardından da sorunların artarak devam ettiğini vurguladı.

FARKLILIKLAR İLİŞKİYİ CANLI TUTAR

‘Aşkla İlişkiler Kılavuzu ’olarak tanımladığı “Cepte Olmadan Aşk” kitabının yazarı, Uluslararası Koçluk Federasyonu sertifikalı İlişki Koçu Gürkan Keçici ikili ilişkilerdeki uslup sorununa öncelik veriyor.

“Aşk ilişkilerinde üslup oldukça önemli. Çünkü karşınızdaki insana duygusal bir bağınız var. Herhangi bir konuda kırıcı sözler duyduğunuzda kendinizi çok iyi hissetmeyebilirsiniz. Elbette ki her konuda aynı düşünce içinde olmanız mümkün değil.

Farklılıklarınız olacaktır ki farklılıklar ilişkiyi her zaman çok daha fazla besler. Fakat karşınızdaki insanla iletişiminizi öyle doğru kurmalısınız ki ne duygusal ne de düşünsel anlamda bir problem yaşamadan düşüncelerinizi yansıtabilesiniz”

EMPATİ TEK TARAFLI OLMAMALI

Empatinin aşk ilişkilerindeki yerinden bahseden Gürkan Keçici, konuyu şöyle açıklıyor;

“Biliyorsunuz empati her ilişkide önemlidir. İnsanlar, bir olay esnasında karşısındaki kişinin kendisini anlamasını ister. Ama empati tek taraflı olmamalı.

Her iki tarafın da olaylar karşısında empati kurabilmesi gerekiyor. Aslında empati, karşılıklı anlayışı da beraberinde getiriyor. ‘Partnerim neden böyle bir davranışta bulunmuş olabilir? ’sorusu çok önemli.

Empati, temelde aşk ilişkilerini olumlu anlamda etkiliyor. Bir olay esna-sında sinirlenmekten ziyade sakin bir şekilde olayı analiz etmeye başlıyorsunuz”

ÇİFTLER AYRILIRKEN ÜSLUPLARINI BOZMAMALI

Aşk ilişkilerinde empati kadar üslubun da önemli olduğunu belirten Gürkan Keçici, “Çiftler ayrılırken üsluplarını bozmamalı. Çünkü ayrılık duygusal anlamda yıkıcı bir olay ve çiftlerin farklı bir ruh hali içerisine girmesine neden oluyor.

Bu nedenle ayrılık sürecinde ağızdan istenmeyen sözler çıkabilir. Partnerler birbirlerini kıracak sözler sarf edebilir. Fakat bu, ileriki zamanlarda sarf ettikleri sözlerden dolayı pişmanlık duyma ve sırf o kırıcılık sebebi ile kendi kendine baskı yapmasına sebep olacak.

Bu da yeniden bir araya gelme ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Bu sebeple çiftlerin ilişkinin her döneminde olduğu gibi ayrılık sürecinde de doğru bir üslupla iletişim kurması çok önemli” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Aşkınızın devamlılığını sağlayan 2 temel kavram

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!