Avebury’nin gizemi…

Avebury Henge taşlarında 7 band enerjinin bulunduğu ve bunların vücuttaki 7 çakra gibi işlem gördüğüne inanılıyor... Gelen ziyaretçilerin birçoğu sağlık sorunlarının çözülmesine bu enerjilerin sebep olduğunu iddia ediyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kendine özgü değişik bir mistik yapısı olan İngiltere’nin, Galler, Devon, Cornwall, İskoçya ve Somerset bölgeleri bu konuda anlatılan efsanelerle dopdoludur.

Dünya tanrıçasının kalp çakra üçgeninin Glastonbury, Stonehenge ve Avebury olduğu ve bu enerji çakrasının 77 millik bir etkisinin olduğu söylenir.

Bugünkü yazımda Stonehenge’den daha bir arkeolojik alan olan Avebury’den bahsetmek istiyorum.

Stonehenge’den 30 km. uzakta olan Avebury’deki yapıların neden yapıldığı bugüne kadar anlaşılamadı. Keltik ve Druid kültürüyle ilgilenenler ve UFO inananları ise, bu yapıların neden yapıldıklarını kendilerine göre açıklamaya çalışıyorlar. Yapıların neden yapıldığı bilim insanlarınca da açıklanamıyor.

Her biri 50 ton ağırlığında ve 7 milyon yıl önce o bölgelerde hiç bulunmayan bu kum, çimentodan yapılan taşlar için malzemenin nereden getirildiği de ayrı bir soru işareti olarak önümüzde duruyor.

Henge diye adlandırılan bu taşlar dairesel bir biçimde metrelerce gidiyor. Hepsi mükemmel bir uyumla sıralanan bu yapıların, neolitik dönemde hangi aletlerle ve teknikle bu şekilde konumlandırıldığı da başka bir muammadır.

Bu yapılara yukarıdan bakıldığında, tapınak olduğunu düşünürsek, bu konuda Hristiyanlık öncesi dönemi inceleyen kesimlerin savlarını da gözden geçirmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Bir milyoner tarafından satın alınıp eski dinin ve bilgilerinin incelenmesi için Heritage Organisatıon’a devredilen bu gizemli yerler, tam tersi olarak yok edilmesi için kullanıldı diye düşünüyorum.

Yapılan araştırmalarda Avebury Tapınağının serpent yani yılan formunda olduğu, Sanctuary denildiğini, taşların içinde piezo elektrik veren kristaller olduğunu  resimlere bakınca da görebilirsiniz. Gelen ziyaretçilerin de taşların iyileştirici gücüne inanmaları bu yapıların yağmalanmasına yol açmıştır. Bugün buralardan koparılan taşlarla taş satan dükkanlarda karşılaşabilirsiniz.

Master dowser olarak bilinen Dennis Waitley ,sonrasında da oğlu bu kadim bilgileri kullanmaya devam etti.

Dennis Waitley, Avebury Henge taşlarında 7 band enerjinin bulunduğunu, bu enerjilerin 5 tanesinin yeryüzünde, 2 tanesinin de yer altında olduğu ve bunların vücuttaki 7 çakra gibi işlem gördüğünü savundu. Bütün dünya enerjisinin döne döne yukarı çıktığını ve etrafa yayıldığını düşünün, gelen ziyaretçilerin birçoğu sağlık sorunlarının çözülmesine bu enerjilerin sebep olduğunu iddia ediyor. Bu söylentilerin en büyük katkısı ise turizme oluyor. Bu arada değişik Lucid rüyalar görenler de oluyor.

 

Eski Druidler binalarını, enerjileri istedikleri bölgeye yönlendirmek üzere yapıyorlardı. Bu ancient megalitik yapılar bu çakraya göre düzenleniyordu. Primary Halo denilen subtly geometri ile yapılan bu yapılar dünya ve su enerjisinin aynı yerde buluşmasını sağlıyordu.

Druids’lere göre, Avebury iki kutsal tapınaktan oluşuyor. İki yuvarlak daire halinde inşa edilen bu daireler sonsuzluğu simgeliyor. Mavi tapınak iyileştirme, pembe tapınaksa kalp ve duygusal sorunları onarmak üzere yapılmış. Dairelerden biri MIND diğeri BODY olarak simgeleniyor ve amaç da ikisinin birbirini dengelemesi oluyor. Druids’ler  Rainbow Ley Line ve Dragon Line’nın burada birleştiğine inanıyorlardı. Bu da onlara göre kadın ve erkek enerjisini simgeliyordu.

Avebury’yi anlatmak günler alır, ben size kısa bir özet sundum sadece. LADYBUGS TRAVEL CLUB  ile birkaç kere gittiğimiz AVEBURY’yi bizimle keşfetmek isterseniz, sizi buraların gizemine şahitlik  etmeye davet ediyorum.

 

Fatoş Ozanoglu
Ladybugs Travel Club

Avebury’nin gizemi…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!