‘Aylan Bebek’ filmi Paris’te finale kaldı

Bodrum sahiline vuran cansız bedeniyle mülteci krizinin “vicdanı” olan 3 yaşındaki Aylan Kürdi’nin anısına hazırlanan “Aylan Bebek” filmi, Paris Uluslararası Film Festivali’nde finale kaldı. “Barış Köprüsü” sloganıyla 15-21 Aralık tarihleri arasında online olarak yapılacak festivalde finalist olarak seçilen “Aylan Bebek” filmi de festivalde yer alacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İç savaşın sürdüğü Suriye’den kaçak yollarla Avrupa’ya gitmeye çalışırken ailesiyle birlikte bindikleri botun alabora olması sonucu yaşını yitiren Aylan bebeğin 2 Eylül 2015 tarihinde Bodrum sahiline vuran cansız bedeninin görüntüleri vicdanları göz yaşlarına boğarken, o güne kadar sessiz kalınan mülteci sorununu da dünyanın gündemine taşımıştı.

BAKAN SOYLU DA FİLMDE ROL ALDI

Aylan bebeğin anısına hazırlanan ve mülteci sorununa dikkat çekilen film de ünlü isimleri bir araya getirdi. Yönetmenliğini Ömer Sarıkaya’nın, yapımcılığını ise Talat Atilla’nın yaptığı filmde eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu da rol aldı. Aydın ve Bodrum Belediyelerinin de katkı verdiği filmde, tanınmış oyuncu Wilma Elles, kısa süre önce vefat eden Mike Mitcell, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi ve yazarı Hande Fırat’ın yanı sıra İranlı aktör Ali Sabri Belaid, Yunan aktör Hripsime Sargsan, Kadir Süleyman, Aydan Çakır, Dursun Hazerov Gonca Yeşil, Eymen Kaya, Mustafa Ayhan gibi tanınmış oyuncular yer aldı. Pandemi nedeniyle çekimleri uzun süren film tamamlanmasının ardından gösterime girdi. “Bu filmi dünyada mağdur olan tüm canlılara ithaf ediyoruz” diyen yönetmen Sarıkaya Aylan Bebek filmi ile dünyanın önemli yayın organlarında da çok sayıda habere konu oldu.

‘Aylan Bebek’ filmi Paris’te finale kaldı
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!