1. Haberler
 2. Sağlık
 3. Bir kaşığı ile mide yanmasına son!..

Bir kaşığı ile mide yanmasına son!..

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mide yanması, pek çok kişinin yaşadığı rahatsız edici bir durum ve doğal tedavi yöntemleri araştırılır. Son ortamda karbonatlı suyun mide yanmasını hızla hafiflettiği iddiaları gündeme geldi ve bu mucizevi karışım dikkat çekmektedir.

İŞTE KARBONATLI SU KARIŞIMI…

Mide yanması sorununa hızlı bir çözüm olarak kabul edilen karbonatlı su karışımı oldukça ilgi çekicidir. Bu karışımın, mide asidini dengeleyerek mide yanmasını hafiflettiği bilinmektedir.

İlk adım olarak, bir bardak içme suyu hazırlamanız önerilir. Ardından, bu suya yaklaşık olarak 1 çay kaşığı karbonat eklemeniz tavsiye edilir. Karbonatın su içinde tamamen çözülmesi için iyice karıştırmanız önemlidir.

Eğer mide yanması rahatsızlığınızı hissederseniz, bu basit yöntemi hemen deneyebilir ve mide yanmasını anında hafifletebileceğinizi unutmayın.

heka reklam heka

KARBONATLI SUYUN FAYDALARI

Cilt sağlığının yanı sıra cildin güzelleşmesine de katkı sağlayan karbonatlı su, bilinçli bir şekilde kullanıldığında sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olabilir. Ayrıca mevcut sivilcelerin tedavisine destek olabilir.

Karbonatlı su, alkali bir seviyeye geldiği için güneş yanıkları ve hafif derecedeki su veya ısı yanıklarının acısını hafifletebileceği söylenir.

Ağız sağlığında da sıkça kullanılan karbonatlı su, dişlerdeki sararmaların giderilmesi, ağız kokusunun önlenmesi, anlaşılamayan boğaz ağrılarının hafifletilmesi ve aft gibi ağız yaralarının iyileştirilmesi gibi konularda etkili olabilir.

Karbonatlı suya biraz limon eklenmesiyle elde edilen karışımın da birçok faydası vardır. Bu karışım, ciltteki toksinlerin temizlenmesine yardımcı olmasıyla öne çıkar.

MİDE YANMASI NEDİR?

Mide yanması, hastaların genellikle karnın sol üst kısmı veya göbek deliğinin hemen üst kısmında hissettikleri yanma, ekşime veya batma şeklindeki ağrı olarak tanımlanır. Bu tür yanma şikayetleri bazı durumlarda göğüs veya boyun bölgesine yayılabilir, bu da göğüs ağrısı veya karın ağrısı ile karıştırılabilir.

Bir çok vakada bu ağrı özellikle yemek yedikten sonra, akşamları, veya uzanma ya da eğilme sırasında daha da ağır bir hal alır.

MİDE YANMASI HANGİ BELİRTİLERE EŞLİK EDER?

Mide yanması genel anlamda sindirim sistemi problemleri ile ilişkili olduğundan, mide yanması görülen hastalarda altta yatan nedene bağlı olarak başka belirtiler de ortaya çıkabilir. Bu anlamda, mide yanmasına eşlik eden belirtiler şu şekildedir:

 • Özellikle sol üst kadranda olmak üzere, kolik tarzda (aralıklı) ve bıçak saplanır gibi karın ağrısı
 • Bulantı ve kusma
 • Halsizlik ve yorgunluk
 • Şişkinlik ve hazımsızlık
 • İshal veya kabızlık
 • İştah kaybı, kilo kaybı
 • Geğirme
 • Ağza acı su veya gıda artıklarının gelmesi
 • Kötü ağız kokusu

Bir kaşığı ile mide yanmasına son!..
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!