Burçin Birben: Ebru Gündeş’in okuduğu ‘Saygılarımla’ şarkısını ‘iblise’ yazdım!

Bir YouTube kanalının programına konuk olan besteci ve söz yazarı Burçin Birben, Ebru Gündeş'e verdiği 'Saygılarımla' şarkısını aslında iblise ithafen yazdığını söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haber Bahane programının bu haftaki konuğu söz yazarı ve besteci Burçin Birben oldu. Yazdığı şarkılar milyonlar dinlenen Birben, Ebru Gündeş’in seslendirdiği Saygılarımla şarkısının bilinmeyen hikayesini anlattı.

“ŞARKIYI İBLİSE İTHAFEN YAZDIM”

Programda aile yaşantısından kariyerine kadar birçok konuya değinen Birben, sunucunun “Şarkılarını yazarken çok enteresan bir matematiğin var. Ebru Gündeş’e verdiğin Saygılarımla şarkısını kime yazdın?” sorusu üzerine “Bu işe aşkla başladığımda muhatap bulamadım. Bana bunu nasip eden varlığı muhatap alayım dedim. İblisin enerjisini merak ettim. Figüran değil önemli bir oyuncu. İblis bir emir kulu ve emri yerine getiriyor. Aslında bu saygın bir durum. Allah’tan haber siz hiç kimse bir şey yapamıyor. Herkesin bir misyonu olduğu gibi onun da bir misyonu var düşüncesiyle Saygılarımla şarkısını ona armağan etmiştim. Şarkıyı iblise yazdım yani. Bunu Ebru Gündeş’e söylemedim. Birkaç sene sonra sohbet esnasında bir şey sorduğunda bunu anlattım. O da duyunca çok şaşırdı” dedi.

Burçin Birben: Ebru Gündeş’in okuduğu ‘Saygılarımla’ şarkısını ‘iblise’ yazdım!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!