Büyükelçi Ertaş, Londra’daki Türk iş insanlarıyla ÇATI etkinliğinde buluştu

Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği görevine atanan Osman Koray Ertaş ayağının tozuyla Çatı Business Networking etkinliğine katıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin yeni Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, güven mektubunun örneğini İngiltere Dışişleri Bakanlığı’na sunarak görevine başladı. Ertaş, göreve başladıktan dört gün sonra Londra’da yaşayan Türkler ile bir araya geldi. Ertaş, İngiltere’de yerleşik olan iş insanları ile Ankara Anlaşmalı iş insanlarını buluşturan sivil toplum kuruluşu ÇATI Business’in networking etkinliğine katıldı.


Etkinlikte konuşan Büyükelçi Ertaş, İngiltere ve Türkiye arasındaki ticari işbirliğinin önemine değindi. Gecenin açılış konuşmasını yapan ÇATI Yönetim Kurulu Üyesi Sonay Memoğlu, Büyükelçi Ertaş’ın görevine başlar başlamaz iş insanları ile bir araya gelmesinin kendilerine güç verdiğini belirtti. Memoğlu, görevi bittikten sonra emekli olacağını açıklayan eski büyükelçi Ümit Yalçın’a da teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş – Çatı Yönetim Kurulu üyesi Sonay Memoğlu

 

Gecede Büyükelçi Ertaş’a birinci müsteşarlar Güneş Yeşildağ ve Sezin Şahin Yeşildağ eşlik etti. Etkinliğe Londra’da Türk toplumu arasında yaptığı çalışmalar ile büyük takdir toplayan Chingford bölgesi Muhafazakar Parti belediye meclis üyesi Şazimet Palta İmre ve çok sayıda iş insanı katıldı.

heka reklam heka
Güneş Yeşildağ – Şazimet Palta İmre – Taner Bildik – Evrim Kadıoğlu Marriott – Osman Koray Ertaş – Hüseyin Elar – Murat Mete Metin – Sonay Memoğlu – Sezin Şahin Yeşildağ
Londra Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Sezin Şahin Yanardağ – Chingford bölgesi Muhafazakar Parti Belediye Meclis Üyesi Şazimet Palta İmre

 

Katılımcılara teşekkür eden ÇATI Yönetim Kurulu üyesi Taner Bildik, ÇATI’nın sadece iş dünyası için değil İngiltere’de yaşayan tüm Türk toplumu için çalışan bir STK olduğunu söyledi. Bildik, pandemi döneminde ve yaşanan deprem felaketi sonrası  yaptıkları çalışmaları anlattı.

Taner Bildik – Büyükelçi Osman Koray Ertaş – Sonay Memoğlu – Murat Mete Metin

ÇATI Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi  Murat Mete Metin de depremde zarar gören illerimizde başlatılacak psikolojik destek ve eğitim çalışmaları ile yine ÇATI bünyesinde kurulacak arama-kurtarma ekibi hakkında bilgi verdi.

 

 

 

Büyükelçi Ertaş, Londra’daki Türk iş insanlarıyla ÇATI etkinliğinde buluştu
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!