Canan Karatay uyardı! Sakın bu şekilde yemeyin, kısırlığa davetiye çıkarıyor…

Siyah zeytini tüketirken dikkat edilmesi gereken o husus ortaya çıktı. Bu şekilde tüketmek kısırlığa davetiye çıkarıyormuş. Canan Karatay tük detaylarıyla açıkladı...

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siyah zeytin içeriğinde bulunan doğal yağ sayesinde insan sağlığına son derece faydalı bir gıda olurken aynı zamanda pek çok hastalığı da tedavi etmeye yardımcı olmaktadır.

Kahvaltıların gözdesi olan siyah zeytin tüketiminde dikkat edilmesi gereken o husus Prof. Dr. Canan Karatay teker teker açıkladı. Zeytin tüketiminin yanlış yapılmasının kısırlığa kadar gidebileceğine karşı uyarılarda bulunan Karatay, tüm detayları açıkladı.

Siyah zeytin nasıl tüketilmeli?

Siyah zeytin hemen hemen herkes tarafından sevilen ve tüketilen gıdalardan bir tanesi olurken siyah zeytin tüketiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Sabahları sık sık tükettiğimiz zeytin son derece faydalı bir gıda olurken Canan Karatay şu sözleri kullandı.

heka reklam heka

Prof. Dr. Canan Karatay, “Sağlıklı, yağlı, kristal kaya tuzlu peynir, zeytin yemezseniz, suya koyup onları tuzunu çıkartıyorum derseniz kısır kalırsınız. Bir de üstüne çamaşır suları, bulaşık suları, yüzey temizleyiciler… Yok böyle bir şey, hepsinin içinde zehir var. Evler temiz olmayacak, kirli yaşayacağız temiz yiyeceğiz” şeklinde konuştu.

Siyah zeytinin besin değerleri nelerdir?

1 Porsiyon (Orta) Siyah Zeytin 26,68 kaloridir. Siyah Zeytin içeriğinde 1,39 Karbonhidrat(g), 0,19 Protein(g), 2,51 yağ(g), 0,37 lif(g), 169,05 Sodyum(mg), 1,84 potasyum(mg), 20,24 Kalsiyum(mg), 3,91 A Vitamini(ui), 0,21 C Vitamini(mg), 1,44 ve Demir barındırır.

Canan Karatay uyardı! Sakın bu şekilde yemeyin, kısırlığa davetiye çıkarıyor…
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!