Çok kilolu diye uçağa alınmadı

Brezilyalı Juliana Nehme, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 'Çok kilolu olduğu için uçağa alınmadığını' söylemesi gündem olurken, tepkilerin hedefindeki Qatar Havayolları'ndan jet yanıt geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilyalı büyük beden model ve Instagram fenomeni Juliana Nehme, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla gündem oldu.

Nehme, Katar’dan Doha’ya uçmak üzere havalimanına geldiğini ancak Qatar Havayolları personelinin kendisini uçağa almadığını öne sürdü. Nehme, ‘fazla kilolu olduğu’ için uçağa alınmadığını öne sürerken, yetkilileri ayrımcılık yapmakla suçladı.

HAVAYOLU ŞİRKETİ AÇIKLAMA YAPTI

Nehme’nin bu açıklamalarına ise Qatar Havayolları’ndan yanıt gecikmedi. İngiliz Daily Mail gazetesine konuyla ilgili açıklama yapan Qatar Havayolları, Nehme’nin ‘check-in personeline karşı son derece kaba ve agresif’ olduğunu belirtirken ‘kilolu olduğu için uçağa alınmadığı iddialarını’ reddetti.

heka reklam heka

Havayolu şirketi, Nehme’nin birlikte seyahat ettiği kişilerden birini Covid-19 PRC test belgelerini ibraz etmediği için uçağa alınmadıklarını öne sürdü.

‘KABA VE AGRESİF DAVRANDIĞI İÇİN…’

Havayolu sözcüsü, “‘Beyrut Havalimanı’ndaki söz konusu yolcu ve birlikte seyahat ettiği kişi gerekli PCR belgelerini sunmadı ve check-in personeline karşı son derece kaba ve agresif davrandı. Sonuç olarak personelin güvenliğinden endişe duyulması nedeniyle havaalanı personeli araya girdi ve yolcu uçağa alınmadı” ifadelerini kullandı.

Ancak Instagram hesabında hatırı sayılır bir takipçisi bulunan Nehme, bu açıklamaların doğru olmadığını ve fazla kilolarından dolayı uçağı alınmadığını savundu.

Kendisine, uçağa binmek için çok daha pahalı bir birinci sınıf koltuk satın alması gerektiğinin söylendiğini iddia etti.

Havayolu şirketi, bunun havacılık endüstrisinde olağan bir durum olduğunu söyledi.

Ancak Nehme, Air Franca ile Lübnan’a geldiğini ve hiçbir sorun yaşamadığını belirterek Qatar Havayolları’nı suçladı.

PARAMI İADE ETMEDİLER’

Uçağa alınmadığı için Brezilya’ya bağlantılı uçuşunu kaçırdığını söyleyen Nehme, bileti için ödediği 830 sterlini kendisine iade etmediklerini söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Brezilyalı kadın, “Seyahat hakkımı reddediyorlar… Çaresizim, yardım edin, şişman olduğum için uçağa binmemi istemiyorlar.” dedi.

Nehme’nin uçağa alınmadığı için Lübnan’da kaldığı açıklanırken, Qatar Havayolları Nehme’nin bugünkü bir uçak seferiyle Brezilya’ya döneceğini duyurdu.

Çok kilolu diye uçağa alınmadı
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!