Cüneyt Arkın’ın kitabındaki arabeskçi detayı Orhan Gencebay ve Sevim Emre’yi çileden çıkardı

‘Benim Kahramanım Türk Halkıdır’ kitabını yazan usta oyuncu Cüneyt Arkın, Kemal Sunal’la beraber bir arabeskçiden hiç hazzetmediğini ileri sürmüştü. Söz konusu arabeskçinin Orhan Gencebay olduğu iddiası sonrası Gencebay ve eşi Sevim Emre sert açıklamalar yaparak Cüneyt Arkın’ı hedef aldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, önceki gün ‘Eşimden önce ölmek isterim’ başlığı ile Türk sinemasının yaşayan efsanelerinden Cüneyt Arkın, ‘Benim Kahramanım Türk Halkıdır’ kitabını köşesine taşıdı. Kitapta yer alan bölümlerden bahseden Eyüboğlu’nun, dikkat çeken yazısında “Kemal Sunal’lı anılardaki sevmediği arabeskçi…” başlıklı bölüm şöyleydi:

“Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan Cüneyt Arkın’ın anılar kitabında dört ayrı bölümde yer verdiği tek sanatçı var, o da Kemal Sunal. Sanatçı “Nasrettin Sunal” başlıklı bölümde arkadaşı için şunları yazdı:

“Kemal Sunal günümüzün Nasrettin Hoca’sıdır. Çok zeki bir sanatçıydı. Onunla beraber olmak, konuşup, şakalaşmak çok hoşuma giderdi. Bir gün Hilton’un lobisinde oturuyoruz. Gözü bir yere takıldı. Baktım, 60 yıllık müzik birikiminin üzerine çökmüş Arap’tan yürüttüğü şarkılarla bir anda meşhur olmuş bir arabeskçi. Asansöre bindi, yukarı çıktı. Kemal Sunal, ‘Bu herif gibiler ancak asansörle yükselir’ dedi.”

“İsminiz Neydi?” başlıklı bir başka bölümde yine Kemal Sunal, yine ikisinin de sevmediği arabeskçi var:
“Yılmaz Kalkavan’ın yemeğine davetliyiz. Kemal Sunal ve ben iki dirhem bir çekirdek giyinip, davetin yapıldığı otele gittik. Lobi kalabalıktı. Millet asansör bekliyordu, sıraya girdik. O meşhur arabeskçi yine geldi. Yanında televizyoncular, gazeteciler ve dostları vardı. Bizi görünce sevinir gibi yaptı, sonra sinsice sırıttı. ‘Kemal Bey, sizi görmek ne güzel çok sevindim. Bana resminizi imzalar mısınız?’ Aklınca dalgasını geçiyordu.

Kemal hiç duraksamadı, fotoğrafını çıkardı: ‘Hay hay efendim, isminiz neydi?’

84 yaşındaki Cüneyt Arkın’ın kitabında bahsettiği, merhum sanatçı Kemal Sunal’la beraber hiç hazzetmedikleri arabesk şarkıcısının Orhan Gencebay olduğu iddia edildi.

2. Sayfa programına telefonla bağlanan Orhan Gencebay ve Sevim Emre bu iddialara yanıt verdi…

OKUMAYA GEREK DUYMUYORUM

Kitabı henüz okumadığını söyleyen Orhan Gencebay, “’Kitabı daha okumadım. Okumayı da gerek duymuyorum, sadece yalan dolan olduğunu görüyorum ve okumaya gerek duymuyorum. Cüneyt Arkın’ın yazdığı söylediği her şey yalan, Benim Kemal Sunal ile hiçbir problemim yoktu. Çok sevdiğim takdir ettiğim bir oyuncu Kemal Sunal. Cüneyt Arkın, neden bana iğrenç davranıyor? Benimle neden uğraşıyor? Ben ona hiçbir şey yapmadım. Ben hayatımda kimseyi kırmadım. Ben şarkılarımı başkalarından almadım. Beni Türk halkı buralara getirdi.” diye konuştu.

Sevim Emre’nin tepkisi ise daha sert oldu: ‘Avukatla konuştum hukuki olarak o kitabı toplattıracağız. Saygısızlığı hazmedemem böyle bir haberi hazmedemem Orhan Gencebay gibi bir değeri kitabının reklamını yapmak için hiç kimse kullanamaz. Müsaade etmiyorum.’ sözleriyle isyan etti.

Cüneyt Arkın’ın kitabındaki arabeskçi detayı Orhan Gencebay ve Sevim Emre’yi çileden çıkardı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!