Eski çantayı 1 dolara aldı antika çıkınca açık arttırmaya çıkardı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kuzey Carolina eyaletinde yaşayan bir kadın, bir müzayedede satın aldığı antika bir çantanın gerçek değerini öğrenince yüksek fiyattan satışa çıkardı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de yaşayan Chandler West isimli genç kadın,  2021 yılında çevrimiçi bir satışta, 1920’lerden kalma bir Cartier Art Deco  çantasını sadece 1 dolar ödeyerek satın aldı.

West, eski çantayı satın aldığında, gerçek değerinin ne olduğu ve içinde 12 adet değerli taş olduğunu bilmiyordu.

29 yaşındaki Chandler West, ürünü satın aldıktan bir yıl sonra yaptığı araştırma sonrasında antika bir çanta satın aldığını fark etti.  Eski çantayı 7.500 dolar’a açık artırmaya çıkardı.

West, bir TikTok videosu çekip yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:  “Sadece eski göründüğünü düşündüm. Bunun ne zaman olduğunu bilmiyorum ama eski görünüyor, eskimiş gibi, antika gibi. Bu yüzden bir dolardan daha değerli olduğunu tahmin ediyordum. Güzeldi ve hoşuma gitti, bu yüzden satın aldım.”

heka reklam heka

Yaptığı araştırmalar sonunda çantanın çok daha değerli olduğuna dair bilgi edinen West, “Çantanın ipek jakarlı kumaşının 17. yüzyıl Safevi dokumalarından ilham aldığını” ve “1920’lerde Fransa’daki gece çantaları arasında çok popüler olduğunu” öğrendiğini belirtti.

Günümüzde de popülerliğini korumaya devam Fransız lüks markası Cartier, Timothée Chalamet, Lily Collins gibi ünlüler tarafından temsil ediliyor ve marka halen dünya modasına yön veren değerler arasında gösteriliyor.

Eski çantayı 1 dolara aldı antika çıkınca açık arttırmaya çıkardı
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!