Gayri Resmi Hürrem Londra’da…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özen Yula’nın çok beğenilen oyunu bu kez Londra’da. Asmalı Sahne London ve Nefes Productions ortaklığında sahnelenecek olan Gayri Resmi Hürrem seyirciyi 1558 yılına Osmanlı İmparatorluğuna bir yolculuğa çıkarcak. Topkapı Sarayı Hareminde bir zamanlar yaşayan Roxalana bizim bildiğimiz adıyla Hürrem’in devlet içinde etkili bir yönetici haline gelmesinin resmi olmayan hikayesi.

Türk Tiyatrosunun anlatıcılıktan gelen kökenini öne çıkartan, gölge oyunu ve maske aracılığıyla hikayeyi güçlendiren bir oyun izleyiciyi bekliyor.

Başarılı oyunlara imza atan Gökhan Kocaoğlu’nun yönettiği oyunda’ Petek Kırboğa ve Dilek Yorulmaz rol alıyor.

heka reklam heka

Dünyaca başarılı modacı Zeynep Kartal bu defa Gayri Resmi Hürrem oyununun kostümlerini tasarladı. Özgün tasarımıyla  harem kadınlarının zerafetini öne çıkarıyor.

Müzikleriye Selçuk Yılmaz seyirciyi yine Osmanlı ezgileriyle bir zaman yolculuğuna çıkartıyor. Cansu Akdeniz, yaptığı maskelerle sarayda yaşayan hikayenin önemli karakterlerini görmediğimiz yönleriye öne çıkarıyor.

Osmanlı Sarayı hareminden dünyaya açılan ve iktidar hırsıyla devlet yönetiminin inceliklerini öğrenen, gerektiğinde devletin selameti için çocuklarını feda edebilecek kadar ileri gidebilen Hürrem’in sıra dışı hikayesi.

Londra’da Türkiye’den bir yazarı ve kendi tiyatromuzun oyun biçimini geniş kitlelere tanıtmayı hedefleyen oyunda İngilizce üst yazı seçeneği bulunuyor.

 

Özet

Size sarayla ilgili bir hikaye anlatacağız. Bir gün Osmanlı’nın sarayına Ukrayna asıllı Roxalana gelmiş. Ardında bıraktığı ailesine çok üzülen ve acılar çeken bu cariye Sultan Kanuni Süleyman’ın kabini kazanarak ilk kez ona resmi nikah kıydıran kadın olmuş.1558’de dünyaya veda edene kadar bir döneme damgasını vuran Hürrem Sultan’ın haremdeki entrikalarla dolu unutulmaz hikayesine tanık olacaksınız. Haremdeki bir cariyeden koskoca imparatorluğu yöneten bir sultana dönüşmenin gayrı resmi hikayesi karşınızda.

9 Haziran Pazar saat 14:00 ve 18:00

7 Temmuz Pazar 14:00 ve 18:00

Location / Mekan : Old Church

Stoke Newington Church St, London N16 9ES

Bilet icin: Eventbrite / Gayri Resmi Hürrem

Contact/ İletişim

Petek CINER – 07881 526853

Dilek YORULMAZ – 07423493300

 

 

Gayri Resmi Hürrem Londra’da…
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!