Görme engelli otistik genç kız Birleşik Krallık’ın en iyi piyanisti seçildi…

Lucy 13 yaşında, görme engelli ve otizmli bir piyanist... Lucy, önceki gece Birleşik Krallık'ın en iyi amatör piyanistini bulmak için düzenlenen The Piano yarışmasını, sergilediği göz kamaştırıcı bir performansla kazandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Krallık ülkelerinde faaliyet gösteren Kanal 4’ün düzenlediği yarışmada, doğuştan görme engelli ve otistik olarak dünyaya gelen Lucy isimli piyanist bir kız, Debussy’nin Arabesque isimli eserini başarılı bir şekilde yorumladı.

Jüri üyelerinden biri olan klasik piyanist Lang Lang, onu “dahi” olarak nitelendirirken, pop yıldızı Mika da Lucy’nin “gecenin performansına imza attığını” söyledi.

Sunuculuğunu Claudia Winkleman’ın yaptığı program, insanları ülke genelindeki tren istasyonlarında piyano çalmaya davet ederek en iyi amatör piyanistleri bulmaya çalışıyor.

Yarışmadaki dört finalistten hiçbirinin kendine ait bir piyanosu yoktu ve son bölümün ardından yapımcılar tarafından her birine birer piyano verildi.

Lucy sadece iki yaşındayken klavye çalmaya başladı ve üç yaşındayken müzikal bir hayır kurumu aracılığıyla piyano dersleri almaya başladı.

Annesi Candice, “Bir gece büyük bir sahnede olacağını hep biliyordum. Yapımcılara ‘Benim kızımda yıllardır gördüğümü siz de gördünüz’ dedim.” dedi.

Görme engelli otistik genç kız Birleşik Krallık’ın en iyi piyanisti seçildi…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!