Green Card başvuruları ne zaman başlıyor?

Herkesin hayali olan ABD'de yaşama ve çalışma hakkı tanıyan Green Card çekilişleri için nefesler tutuldu. Peki Green Card başvuruları ne zaman başlayacak? Çekilişe başvuru tarihi duyuruldu mu?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GREEN CARD NEDİR?

Green Card veya resmî ismiyle Daimî İkametgâh Kartı, Birleşik Devletler Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası uyarınca Amerika Birleşik Devletleri’nde kalıcı ikamet ve çalışma hakkını sağlayan ve bu hakkın verildiğine delil olması için verilen belgenin adıdır.

Yeşil Karta sahip kişiler, ‘Yasal Daimî İkamet sahibi’dir.

Yeşil Kart sahipleri, Amerika Birleşik Devletleri’nde en az beş yıl devamlı bulunduklarını ve iyi ahlakî karaktere sahip olduklarını göstermek için hiç suç işlemediklerini belgelerle ispat ettikten sonra, ABD vatandaşlığına başvurma hakkına sahip olmuş olur. 18 yaşından küçük olan kişilere ise, en az bir ABD vatandaşı ebeveyne sahip olmak şartıyla vatandaşlık hakkı tanınır.

heka reklam heka

ABD’de yaşamın kapılarını açan Green Card’a her sene çok sayıda insan başvuruyor.

GREEN CARD BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Green Card çekilişi için başvurular, DV Lottery’e ücretsiz bir şekilde yapılır. Bu nedenle aracı bir kuruma gerek kalmadan DV Lottery resmi internet sitesinden (http://dvprogram.state.gov) Green Card başvurusu yapılabilmektedir.

Green Card başvurusu yapan kişiler, başvuru formunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde girmelidir.

GREEN CARD BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Green Card çekiliş başvuruları her yıl ekim-kasım aylarında gerçekleştirilmekte. Geçtiğimiz yıl 5 Ekim 2022 günü başlayan Green Card başvuruları, 8 Kasım günü sona ermişti. Başvurular açıklandığında bilgiler sitemizde yer alacak…

Green Card başvuruları ne zaman başlıyor?
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!