Günün kitapları…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özgürlük, mutluluk, insancılık

AZRA Erhat’tan İşte İnsan – Ecce Homo. “Homeros’ta ‘insan’ dedim yola çıktım. Beden-ruh ikiliği dikildi karşıma, aldım inceledim; derken Platon’un insan anlayışı, toplum görüşü çeldi aklımı, onu da kavrayayım derken açıldım uçsuz bucaksız bir düşünce alanına. Özgürlük, mutluluk, insancılık… Yaşanmadık bir konu, bir düşünce, bir söz yoktur bu kitapta.”  Azra Erhat. (İş Bankası Kültür Yayınları)

Varlıklar hayat bulabilir

ANNA Lowenhaupt Tsing’ten Dünyanın Sonundaki Mantar – Kapitalizmin Enkazlarında Yaşam İmkanı Üzerine. “Uygarlığın temel ilkelerinin ötesine geçen gerçek hikâyeler anlatmanın yeni yollarını bulma vakti geldi. İnsan/Doğa ayrımından kurtulduğumuzda, tüm varlıklar yeniden hayat bulabilir, kadınlar ve erkekler dar görüşlü bir akılcılığın sınırlarına hapsolmaksızın kendilerini ifade edebilir.” (Yapı Kredi Yayınları)

heka reklam heka

Zaman çok hızlı akıyor

YUNSUL’dan İmparatorun Kızı Cilt – 3. “Prenses, babanı özlemedin mi?” “Babam mı?” Caitel gideli iki ay oldu. Zaman çok hızlı akıyor. Bir bakmışsın büyümüş ve evlenmişim. Her zaman öyle olmaz mı? Derken büyükanne olmuşum… Ah bu çok korkunç! Bir gün perdel ve Silvia ile takılıyor, bir gün Graecito ile oynuyorum… İki yaşındaki bir prenses başka ne yapar ki? Günler böyle geçerken bir baktım ki. (Athica Yayınları)

12 Eylül adaleti

İBRAHİM Yıldırım’dan Bıçkın ve Orta Halli – Cinayet Ülke Cinnet. “Nerede yazı varsa, orada bir gözetleyen, dolayısıyla şiddet vardır.” Çalıştığı bankada sendika temsilciliği yaptığı için darbe sonrası tutuklanıp 12 Eylül adaletinin zulmüne uğrayan Edip Sönmez ve bir dönem mesai arkadaşı olmuş ve onunla ortaklaşa bir “roman” yazma teşebbüsünde bulunmuş Ömer. (Kırmızı Kedi Yayınları)

Denize ve dalgalara alışmak

CHRİS Haughton’dan Merak Etme Küçük Yengeç. Minik bir su birikintisinde yaşayan Küçük Yengeç ile Koca Yengeç bir gün denize gitmeye karar verirler. Koca Yengeç ona cesaret vererek adım adım ilerlemesini sağlar. Böylece Küçük Yengeç sadece denize ve dalgalara alışmakla kalmaz, birçok deniz canlısıyla da tanışır. (Redhouse Kidz Yayınları)

Hayalperest ve suçlu Franz

LUCA Albanese, Mauro Falchetti’den Kafka – Kayıp Kişinin Günlüğü. İşte o, Franz… Mavi giysileri içinde incecik vücutlu, çocuksu yüzlü Franz. Gülümseyen, nevrastenik, geç kalan, iyi arkadaş. Nadiren ve az miktarda yiyen, hastalık hastası ve doktordan hazzetmeyen Franz. Bir lokmayı yüz kez çiğneyen takıntılı Franz. Hayalperest ve suçlu Franz. Mazoşist, bütünlükten korkan, tembel, mükemmeliyetçi.  (Karakarga Yayınları)

Mutlu olduğunuzu farkedin

ANNA Solyom’dan Günlük Mucizelerin Küçük Kursu. Günlük mutluluğumuz, çoğu zaman farkına varmadığımız küçük ritüellerle desteklenir. Bir fincan kahve içmek, birini selamlamak, arkadaşlarla buluşmak. Bu kitabın amacı, şüphesiz ki mutlu olduğumuzun farkına varmak için son günlerimizi beklemek zorunda olmamaktır.  (Destek Yayınları)

Günün kitapları…
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!