İngiltere Merkez Bankası Dijital Pound’a dikkat çekti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere Merkez Bankası, ödeme sistemlerinde yeni bir yola işaret etti. Bankaya göre o yol, Dijital Pound’dan geçiyor.
İngiltere Merkez Bankası Strateji Başkanı William Lovell, Dijital Pound için bastırmaya başladı. Lovell, Dijital Pound’un İngiltere’ye dijital varlık sağlamanın yeni yollar sunduğunu iddia etti.

Digital Pound Foundation ve The Payments Association tarafından 22 Haziran tarihinde düzenlenen bir semire katılan Lovell, banka hesapları, kartlar ve ödeme uygulamalarının, ödeme sistemi üzerinde bir kılıf olduğunu söyledi. Lovell, ayrıca müşterilerin, yükümlülükleri bir bankanın bilançosundan diğerine taşıtlarını belirtti.

Bununla birlikte Lovell, bunda bir yanlış olmadığını ve çoğu zaman, pek çok insan için bu sistemin iyi çalıştığını bildirdi. Lovell, “Eğer tüm ödeme sisteminiz etkin bir şekilde bu riske bağlı olan ve bu riske maruz kalan insanlarla çalışıyorsa, o zaman sıradan insanlar ile merkez bankası arasında bu özel sektör katmanına sahip olursunuz. Merkez bankası da parasal istikrar ve finansal istikrar misyonuna sahiptir.” açıklamalarında bulundu.

 

heka reklam heka

Dijital Pound için bastıran İngiltere Merkez Bankası Strateji Başkanı William Lovell, yeni bir yola ihtiyaç olduğunu vurguladı. Lovell, insanların ödeme şekli değiştikçe, risk profilinin de değiştiğini söyledi. Tüm bu bilgiler ışığında strateji başkanı, merkez bankası olarak yapmaları gereken şeylerinde değiştiğine dikkat çekti.

Lovell, Birleşik Krallık’ın bireysel ödemeler için, sıradan insanların günlük harcamaları için tasarlanmış bir CBDC oluşturmaya odaklandığını söyledi.

Ayrıca Lovell, CBDC’lerin banknota eşit olacağından bahsetti. Lovell, 10 pound’luk bir CBDC’nin, 10 pound’luk banknot gibi olacağı örneğini verdi.

Lovell ayrıca İngiltere Merkez Bankası’nın, CBDC için çevrimdışı ödemeleri mümkün kılmak üzere Kanada Merkez Bankası ile iş birliği yaptığını ekledi.

Lovell, veri toplama açısından da ne İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) ne de Birleşik Krallık Hükümeti’nin önerilen CBDC’ye bağlı kişisel kullanıcı verilerine erişimi olmayacağına dikkat çekti.

İngiltere Merkez Bankası Dijital Pound’a dikkat çekti
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!