İngiltere’de vize ücretlerine ve göçmenlerin sağlık hizmetlerine zam!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’de kamu çalışanlarına yönelik zam kararlarını açıklayan Başbakan Rishi Sunak, vize ücretlerinin ve göçmenlerin vize alırken ödediği sağlık ödemelerinin artırılacağını söyledi.

Sunak, kamu çalışanlarına yönelik zam kararlarını açıkladığı basın toplantısında, uzmanlardan oluşan bir kurulun tavsiye ettiği zam oranını kabul ettiklerini belirtti.

Bu kapsamda polise yüzde 7, öğretmenlere yüzde 6,5, pratisyen hekimlere ise yüzde 6 zam verildiğini belirten Sunak, bu sene hükümetle zam konusunda anlaşamayan öğretmenlerin yeni teklifle grev kararlarını askıya aldığını da kaydetti.

Sunak, grev kararı alan diğer sendikalardan da bu karardan vazgeçmelerini ve zam teklifini kabul etmelerini isteyerek, “Grevler yalnızca binlerce randevunun iptal edilmesine sebep olmuyor aynı zamanda hastanelerde bekleme sürelerini de uzatıyor. Bu bizim son teklifimiz. Daha fazla zam pazarlığı olmayacak. Bu yılın ödemeleriyle ilgili daha fazla görüşme yapmayacağız. Artık hiçbir grev bizim kararımızı değiştiremez.” ifadelerini kullandı.

heka reklam heka

Bütçede olmayan bir paranın nereden geleceğine yönelik soruyu da yanıtlayan Sunak, “Vergi zammı yapmaya hazırlanmıyorum.” dedi.

Sunak, ülkeye gelen göçmenlerin ödediği sağlık sigortası ücretlerine zam yapılacağını kaydederek, “Vize ücretlerini bir miktar artıracağız. Ülkemize yasal olarak gelen göçmenlerin ödediği sağlık ödemelerine de zam yapacağız. Sağlık hizmetlerinden yararlananların buraya bir ödeme yapması gerek. iki ödeme de yakın zamanda zamlanmamıştı.” diye konuştu.

Başbakan Sunak, vize ücreti ve göçmenlerin sağlık ödemelerine yapılacak zamla kasaya milyarlarca sterlin gireceğini de öne sürdü.

İngiltere’de vize ücretlerine ve göçmenlerin sağlık hizmetlerine zam!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!