İngiltere’nin Orta Doğu’daki serüveni: Çay içmeye gitmiş, ortaya politika çıkmış!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ah, İngiltere! Prens William’ın kravat bağlama becerisi kadar karmaşık Orta Doğu politikalarıyla uğraşması da bir o kadar ilginç. Bir yanda krallık, diğer yanda koyu çay ve kraliçe elbette. Ancak, İngilizler şimdi bir de Orta Doğu’da siyaset arenasına bir göz atmış durumda.

İngiltere’nin Orta Doğu’daki politikaları, sanki Sherlock Holmes’un elindeki ipuçları gibi gizemli. Güvenlik, terörle mücadele, enerji ve diplomasi; hepsi bir arada, ne güzel karışık bir salata gibi. Sunak, muhtemelen bu konularda ter akıtarak bir şeyler karalıyor.

Dışişleri Bakanı’nın dediğine göre, “Orta Doğu’da barış ve istikrar, sadece bölge ülkelerinin çabalarıyla değil, uluslararası toplumun koordineli eylemiyle mümkündür.” Tabii ki, bu koordinasyon sırasında Prens Harry’nin İngiliz gülüşünün ne kadar etkili olduğunu düşünmekten kendimizi alamıyoruz.

Enerji kaynaklarıyla ilişkiler konusunda İngiltere, sanki kendi başına dünyanın enerji siyasetini yönetiyormuşçasına bir hava içinde. Belki de bu yüzden herkesin gözü İngiltere’de; “Acaba bu hafta İngiltere, Orta Doğu’nun yeni enerji kahramanı mı olacak?” diye merakla bekliyoruz.

Sonuç olarak, İngiltere’nin Orta Doğu politikaları, bir Shakespeare trajedisinden alınmış gibi karmaşık ve bir o kadar da dramatik. Bakalım, krallık bu politika tiyatrosunda hangi rollerle karşımıza çıkacak, hep birlikte göreceğiz!

 

Editör’den…

İngiltere’nin Orta Doğu’daki serüveni: Çay içmeye gitmiş, ortaya politika çıkmış!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!