Instagram da kendi AI programını duyurdu

Meta, üretken yapay zekayı tüm ürünlerine getirme vaadini yerine getirmeye başlıyor. Şirketin Connect etkinliğinde Instagram için yeni AI görüntü düzenleme ve çıkartma oluşturma özellikleri ortaya çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Restyle” adı verilen araç, biraz güçlendirilmiş üretken yapay zeka filtresine benziyor. Özellik, kullanıcıların mevcut fotoğraflarını farklı görünümlerle yeniden düzenlemelerine olanak tanıyacak. Şirket, suluboya görünümünden tutun bir çok farklı özelliği sunacağını bildirdi.

Şirket ayrıca, yapay zeka destekli yeşil ekran özelliği olan “arka plan” adı verilen yeni bir aracın da önizlemesini sundu. Kullanıcılar,  bu özelliği kullanarak Zoom benzeri görüşmelerinde istedikleri arka planı kullanabilecek.

İstedikleri komutları yazarak görüşmelerde farklı yerlerde olabilecekler. Şirket, yeniden stil ve arka planın Instagram kullanıcılarına ne zaman sunulacağını söylemedi ancak araçların “yakında” geleceğini duyurdu.
Meta, etiketlerin neye benzeyeceğini paylaşmadı ancak daha önce Instagram’da bazı ipuçları sunmuştu.

Meta ayrıca Instagram’ın yanı sıra WhatsApp, Messenger ve Facebook Stories’de de bulunabilecek yapay zeka tarafından oluşturulan yeni çıkartmaları da gösterdi. Bu özellik, kullanıcıların metin istemleri yoluyla sohbetleri ve Hikayeleri için hızlı bir şekilde özel çıkartmalar oluşturmasına olanak tanıyacak. AI özellikleri sosyal medya platformlarında fazlasıyla öne çıkmaya başladı.

heka reklam heka

Instagram da kendi AI programını duyurdu
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!