İrlanda bu adalara taşınacaklara 92 bin dolar ödeyecek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İrlanda, şehir hayatının kaosundan kaçıp cennet gibi bir adada huzur bulmak isteyenlere eşsiz bir fırsat sunuyor. Üstelik üzerine yüklü miktarda para da verecek. Bu adalar arasında “The Banshees of Inisherin” filmine sahne olan Inis Mór adası da bulunuyor
 

İrlanda, batı kıyılarındaki 20’den fazla adada hayatı canlandırmak amacıyla dikkat çeken bir adım atıyor.

Business Insider’ın haberine göre, ülke muhteşem manzaralarıyla ünlü adalara taşınacak kişilere 92 bin dolar (2 milyon 176 bin TL) para ödeyecek. Bu kişilerin adalardaki terk edilmiş evleri satın alıp yenileyerek buraya yerleşmesi gerekiyor.

Söz konusu adalar arasında sinemada büyük ses getiren “The Banshees of Inisherin” filmine de sahne olan Inis Mór adası da bulunuyor. Öte yandan verilecek para sadece evin yenilenmesi için kullanılabilecek.

heka reklam heka

İrlanda’nın “Yaşayan Adalarımız” programı kapsamında yer alan Atlantik kıyısındaki adaların köprüyle anakaraya erişimi yok ve zaman zaman büyük dalgalar nedeniyle ulaşım zor olabiliyor. Hükümet, 1 Temmuz’da başlayacak programın amacının gelecek yıllarda adalara sürdürülebilir ve canlı bir hayat kazandırmak, nüfusu artırmak olduğunu vurguladı.

Hükümet şimdi adalardaki boş evleri belirleyecek ve satışa çıkaracak. Uzaktan çalışma sayesinde büyük şehirlerden kaçan birçok kişinin adalarda yaşamayı tercih edebileceği belirtiliyor.

İrlanda bu adalara taşınacaklara 92 bin dolar ödeyecek!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!