Kral Charles, annesi Kraliçe Elizabeth’ten daha zengin çıktı!

6 Mayıs 2023’te Westminster Abbey Kilisesi’nde gerçekleşen törenle Kral Charles, İngiltere’nin yeni hükümdarı olarak taç giymişti. Yeni Kralın annesi kraliçeden daha zengin olduğu ortaya çıktı..

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Sunday Times, Kral Charles’ın servetini açıkladı. İngiltere’nin en zengin isimleri listesine göre, Kral Charles’ın serveti yaklaşık 770 milyon dolar olarak belirlendi. Kral’ın kişisel servetiyle, Birleşik Krallık’ın en zengin 258’inci kişisi olduğu belirtildi. 75 yaşındaki Kral’ın, annesi Kraliçe Elizabeth’ten daha zengin olduğu açıklandı. Eylül 2020’de hayatını kaybeden 96 yaşındaki Kraliçe’nin serveti ise 486 milyon dolardı.

TABLO TARTIŞMA YARATTI

Geçtiğimiz günlerde Kral Charles’ın resmi yağlı boya portresi tanıtıldı. Portrenin arka planının koyu kırmızı renklerde olması sosyal medyada dikkat çekti. Ressam Jonathan Yeo tarafından yapılan portrede Kral Charles, canlı kırmızı tonlardan oluşan bir arka plan üzerinde, Galler Muhafızları askeri birliğinin üniformasını giymiş ve omzunun hemen üzerinde bir kelebekle tasvir ediliyor.

Portredeki kelebeğin Charles’ın prenslikten krallığa geçişini simgelediğini vurgulayan Ressam Yeo, yaptığı açıklamada, “Bu projeye başladığımda, Majesteleri Kral hâlâ Majesteleri Galler Prensi idi ve omzunun üzerinde asılı duran resmettiğim kelebeğe çok benzer şekilde, bu portre de onun kamusal yaşamımızdaki rolü değiştikçe gelişti” dedi. Sosyal medyada gündem olan tablo, 14 Haziran’a kadar Londra’daki Philip Mold Gallery’de halka açık sergilenecek.

PRENS HARRY VE MEGHAN’IN NİJERYA ZİYARETİ

Öte yandan, kraliyet hayatına veda ederek ABD’de yeni bir sayfa açan Prens Harry ve Meghan Markle, Nijerya’yı ziyaret etti. Ünlü çiftin bu hamlesinin Prens William ve Kral Charles’ı kızdırdığı iddia edildi.

heka reklam heka

Kral Charles, annesi Kraliçe Elizabeth’ten daha zengin çıktı!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!