Kraliyetten vazgeçen eski Japon Prensesi Mako, New York’taki “sıradan” hayatına başladı

Erkek arkadaşıyla evlenerek kraliyet statüsünden vazgeçen eski Japonya Prensesi Mako, ABD'nin New York eyaletinde 'sıradan' hayatlarına adım attı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Japon Prenses Mako, eşi Komuro Kei ile geldikleri ABD’nin New York eyaletinde “sıradan” hayatlarına adım attı.

ABD basınında yer alan haberlere göre, erkek arkadaşıyla evlenerek kraliyet statüsünden vazgeçen Mako ile eşi Komuro Kei Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen küçük çaplı törenle yolcu edildi.

New York’taki John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na ulaşan Kumoro çiftine, havaalanında polis ve güvenlik ordusu eşlik etti.

Çıkışta kendilerini bekleyen onlarca gazetecinin sorularına yanıt vermeyen çift, bir araçla havalimanından uzaklaştı. 26 Ekim’de evlenen 30 yaşındaki çiftin, Komuro’nun hukuk firmasında çalıştığı New York’ta bir daire kiralaması bekleniyor.

Eski prenses Mako’nun, ABD’de kuracağı “sıradan” yaşamı uluslararası kamuoyunun merak konusu oldu. Mako’nun New York’taki aile ve iş hayatının kamuoyu tarafından yakından takip edilmesi bekleniyor.

Japonya İmparatorluk ailesinde halktan biriyle evlenen kadın mensuplar, kraliyet statüsünü kaybediyor. Prenses Mako da evliliği nedeniyle bu statüsünden vazgeçti.

AA

 

Kraliyetten vazgeçen eski Japon Prensesi Mako, New York’taki “sıradan” hayatına başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!