Kuzey Kore’de Squid Game’i ülkeye sokan kişi idam cezasına çarptırılacak

Çin'den ünlü televizyon dizisinin dijital bir kopyasıyla Kuzey Kore'ye dönen öğrenci, sınıfta en yakın arkadaşlarıyla Squid Game'i izleyince kıyamet koptu. Kuzey Kore söz konusu öğrenciyi kurşuna dizecek, izleyenler ise ömür boyu veya beş yıl hapse mahkum edildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bütün dünyayı kasıp kavuran Squid Game dizisi, doğduğu toprakların hemen yanında büyük bir trajediye yol açtı. Her şey, bir lise öğrencisinin Çin’e seyahat etmesiyle başladı.

Çin’i ziyaret eden bir Kuzey Koreli erkek öğrenci, ülkesine dönerken Netflix’in Güney Kore yapımı dizisi Squid Game’nin bir kopyasını USB bellekle yanında getirdi.
Öğrenci olan Kuzey Koreli, Çin sınırındaki North Hamgyong’da ünlü dizinin dijital kopyasını birçok kişiye sattı, Squid Game’i satın alanların arasında kendi arkadaşları da vardı.
Kuzey Kore’nin her şeyi izleyen gözetim servisinin gözünden Squid Game’in yayılması elbette kaçmadı, 109 Sangmu adlı gizli servis öğrenciyi geçen hafta yakaladı.
Radio Free Asia, diziyi Çin’den gizlice Kuzey Kore’ye getiren öğrencinin kurşuna dizilerek idam edileceğini bildiriyor. Söz konusu idam şekli, Squid Game’de de vardı.
Squid Game’in kopyalarından satın alanlardan biri ömür boyu hapse mahkum edilirken, izleyen altı Kuzey Koreli ise beş yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.
Dünyanın en kapalı ülkesi Kuzey Kore’de, düşman kardeş Güney Kore ve Batılı ülkelerden getirilen bütün film, dizi, şarkı ve diğer ürünler yasak.
Pyongyang yönetimi, ünlü dizinin bir okuldaki sınıfta izlenmesi üzerine geçen hafta gizli servisin okullardaki tüm öğrencileri araması talimatı verdi.

Kuzey Kore’de Squid Game’i ülkeye sokan kişi idam cezasına çarptırılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!