1. Haberler
  2. Magazin
  3. Mazhar ve Fuat’tan Özkan Uğur’a ağlatan veda: Ele güne karşı yapayalnız, böyle de olmaz ki. Nasıl da gittin Özkan’ım, böyle bırakılmaz ki

Mazhar ve Fuat’tan Özkan Uğur’a ağlatan veda: Ele güne karşı yapayalnız, böyle de olmaz ki. Nasıl da gittin Özkan’ım, böyle bırakılmaz ki

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MFÖ grubunun üyelerinden usta sanatçı Özkan Uğur, 69 yaşında hayata ve sevenlerine veda etti. Özkan Uğur için ilk tören Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törende MFÖ grubunun diğer isimlerinden olan Mazhar Alanson ve Fuat Güner, konuşmakta zorluk çekti. İki usta sanatçının Özkan Uğur’a son sözleri ise herkesi ağlattı.

 

MFÖ’nün efsanesi, Cennet Mahallesi’nin Beter Ali’si, G.O.R.A.’nın Garavel Usta’sı, İkinci Bahar’ın Secaattin’i, usta sanatçı Özkan Uğur bugün son yolculuğuna uğurlandı.

2013 yılında lenf kanserine yakalanan ve bu hastalığı atlatan Uğur, 2020 yılında tekrar kanser tedavisi görmeye başlamıştı. Bir süredir yoğun bakımda olan Özkan Uğur cumartesi günü yaşam savaşını kaybetti.

heka reklam heka

AKM’DE TÖREN

Özkan Uğur bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Hayatını kaybeden MFÖ üyelerinden Özkan Uğur’un cenazesi Karacahmet Gasilhanesi’nden alındı ve anma için AKM’ye getirildi.

Taksim AKM’de düzenlenen veda törenine Uğur’un ailesi, meslektaşları ve hayranları katıldı.

ALANSON VE GÜNER’İN SÖZLERİ HERKESİ AĞLATTI


Törende söz alan MFÖ üyelerinden Fuat Güner, “Özkan bu salonda bulunan herkes için hatta ülkemizdeki herkes için çok önemli bir kayıp. Kimileri Özkan’ı MFÖ’nün Ö’sü, kimileri çok yetenekli bir sahne sanatçısı, kimileri çok başarılı bir müzisyen, kimileri ise neşeli, iyi kalpli, eğlenceli bir arkadaş, bir ağabey olarak görür. Ama bizim için, benim için Özkan 52 yıllık dostum, iş ortağımız, manevi kardeşimiz. Hiçbir söz ve hatta hiçbir gözyaşı onun acısını içimizden attıramaz. Özkan’ım yeniden buluşmak için hoşça kal…” şeklinde konuştu.

“SENİ GÖREBİLECEĞİMİZ TEK YER RÜYALAR ARTIK…”

Mazhar Alanson ise “Özkan’cığım şu anda burada olduğunu, bizi seyrettiğini hissediyorum. Özkan’ın yeteneği konusunda uğraştığı sanat dallarındaki başarısı tartışılmaz. Bunu herkes biliyor. Biz yakınları zaten biliyoruz. Özkan’cığım, herhalde yetenekli olduğunu sen de için için biliyordun, hissediyordun ama bu kadar sevileceğini herhalde sen de bilmiyordun. Gitmeden önce bir şey söylemek istiyorum Özkan’a, ‘Ele güne karşı yapayalnız, böyle de olmaz ki. Nasıl da gittin Özkan’ım, böyle bırakılmaz ki.’ ‘Seni görebileceğimiz yer rüyalar artık, deli diyorlar bize, ah bu ayrılık Özkan’ım…” ifadelerini kullandı.

Mazhar ve Fuat’tan Özkan Uğur’a ağlatan veda: Ele güne karşı yapayalnız, böyle de olmaz ki. Nasıl da gittin Özkan’ım, böyle bırakılmaz ki
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!