Şarkıcı Nalan’dan Cem Uzan itirafı: Korktum ve geri kaçtım

90’larda ‘Of aman Nalan’ olarak tanınan şarkıcı Nalan Tokyürek, Cem Uzan'la anısını, "Holding sahibi insan çok korktum, korkaklığım sebebiyle de geri kaçtım" diyerek anlattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Tutmayın Beni’, ‘Of Aman’, ‘Bunun Adı Sevda’ şarkılarıyla 1990’lı yıllarda oldukça tanınan “Of aman Nalan” olarak tanınan Nalan Tokyürek, Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan “Dur Bi Dinle” programına konuk oldu. Teklifi kabul etmediği için daha sonraki yıllarda yasaklı olacağı ‘Cem Uzan’ anısını da anlattı.

‘HER ŞEY ÖYLE BAŞLADI’

“Konservatuvarda okurken öğretim görevlisi olmak istiyordum” diyen Tokyürek: “Zeynep Talu, Garo Mafyan’a solist arıyordu. Bana onunla Altın Pınar’ın barında buluşmamı söylediler. Fakat başka bir yerde çalıştığım için gitmedim. Zeynep Talu da çalıştığım bara gelip beni dinledi. Her şey öyle başladı.”

‘FERDİ TAYFUR’UN KADIN VERSİYONU’

Şarkıcı, “Of Aman” lakabını kendisine Garo Mafyan’ın taktığını anlattı: “İlk albümüm çıktığında Garo Abi, ‘Senin adın Of Aman Nalan. Ferdi Tayfur’un da kadın versiyonu olacaksın’ dedi. Benim arabesk müzik söylemem bekleniyordu. Fakat pop’un üzerine Türk müziği vokali yaptım. Bu yüzden yıllarca ‘Ne tarz yaptığını bilmiyor’ dediler.

‘PANİK ATAK GEÇİRDİM’

2013-2016 yıllarında panik atak bozukluğu yaşadığından da bahseden Nalan Tokyürek: “Neredeyse bir yıl evden dışarı çıkamadım. Çıktığımda da titriyor, arabayı kullanamıyordum. Kalp krizi geçiriyormuş gibi hissediyorum. Ölümden de korkmam aslında. ‘Bir şey olacak, öleceğiz’ ya da ‘Bana bir şey olmazsa onlara olacak’ hissiyle bir yıl geçti. Sonunda üstesinden gelmeye karar verdim. Doktora gittim ve panik atak tedavisi oldum. Ardından Bodrum’a yerleştim. Huzuru orada buldum.

CEM UZAN’IN TEKLİFİ ALBÜM TEKLİFİ

Geniş kitleye ulaşmayan ilk albümünde Cem Uzan’dan bir teklif aldığını anlatan şarkıcı, “Sevgili Cem Uzan beni çok seviyor ben de Allah var şimdi çok severim onu, demiş ki mahkemesi de var, gelsin bizimle çalışsın, sıkıntı da çekmez onu üzmeyiz de”

‘BAŞKA BİR ŞİRKETE SÖZ VERMİŞTİM’

Şarkıcı Nalan o teklifi neden reddettiğini de şu sözlerle açıklıyor: Çok büyük bana çok korktum, nasıl anlatayım, insanları seviyorum da. Sezen Aksu’ya o kadar hayranım ki içimdeki hali o kadar güzel ki bir şeyine kırılırım diye bir ‘merhaba’ der kaçarım. Onu da çok seviyordum bir anda başka bir şeyle karşılaşabilirim, holding sahibi insan çok korktum, korkaklığım sebebiyle de geri kaçtım. İstanbul Plak’a da söz verilmiştim zaten.

Şarkıcı Nalan’dan Cem Uzan itirafı: Korktum ve geri kaçtım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!