Seren Serengil’e bir şok daha… İki yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor

Lerzan Mutlu’ya hakaret ettiği öne sürülen Seren Serengil’in iki yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Geçtiğimiz günlerde ameliyat olan Serengil ise duruşmaya katılmadı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Modacı Gülşah Saracoğlu’nun telefonuna Lerzan Mutlu’ya yönelik hakaret içerikli ses kaydı gönderdiği iddia edilen Seren Serengil’in iki yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Lerzan Mutlu ve avukatı Burak Temizer hazır bulundu. Geçtiğimiz günlerde ameliyat olan Serengil ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada sanık Seren Serengil’i sanat camiasından dolayı tanıdığını ve kendisiyle herhangi bir samimiyeti olmadığını söyleyen müşteki Lerzan Mutlu, şu ifadeleri kullandı:

‘BİRÇOK KİŞİ DUYSUN DİYE KASITLI OLARAK ATTI’

“Sanık beni zaten uzun süreden beri çeşitli platformlar aracılığıyla küçük düşürme ve rencide etme amacındaydı. Olay günü bir ödül gecesine davetliydik. Davete gitmek üzere arkadaşım Gülşah Saraçoğlu’nun Nişantaşı’ndaki atölyesinde bir araya geldik. Hep birlikte arkadaşlarımızla kahve içtiğimiz sırada sanık Seren Serengil Whatsapp üzerinden Gülşah Saraçoğlu’na ses kaydı gönderdi. Sanığın benim hakkımda ettiği küfür ve hakaretleri içeren ses kaydı, ortamdaki kişilerce aynı anda ve doğrudan duyuldu, hepimiz şok olduk. Sanık Seren Serengil zaten bu ses kaydını birçok kişi duysun diye kasıtlı olarak Gülşah Saraçoğlu’na attı çünkü olay günü Gülşah’ın atölyesinde olduğumuza dair hikâye paylaşmıştık, sanık da bunun akabinde bu ses kaydını gönderdi. Sanıktan şikayetçiyim.”

Duruşmada tanıklık eden Gülşah Saraçoğlu, olay günü kendi iş yerinde elbise provası yaptıklarını belirterek, “Elbise provası yaptığımız sırada sanık Seren Serengil’den bana sesli bir mesaj geldi. Ses kaydını açtığımda konuyu Lerzan’a getirip hakaret içeren sözler söylemeye başladı. Olay öncesinde müştekinin benim atölyeme geleceğini bildiği için bilerek ve kasıtlı olarak bana ses kaydı gönderdi. Sanığın amacının müşteki Lerzan Mutlu’ya bu ses kaydının duyurulması olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Müşteki Lerzan Mutlu’nun avukatı Burak Temizer, sanığın ses kaydı attığı kişi Gülşah Saraçoğlu’nun müvekkilinin en yakın arkadaşı olduğunu ve müvekkiline haber vereceğini bilerek ses kaydı attığını belirterek, sanık Seren Serengil’in cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme, sanık Seren Serengil’in sonraki celse hazır edilmesi için süre verilmesine ve eksik hususların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Kaynak: Posta

Seren Serengil’e bir şok daha… İki yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!