Squid Game gerçek oldu: 456 bin dolar kazandı

Dünyada en fazla aboneye sahip MrBeast isimli YouTuber, Netflix'in popüler dizisi Squid Game'deki oyun sahnelerini gerçek hayata taşıdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada en fazla aboneye sahip MrBeast isimli YouTuber, Netflix’in popüler dizisi Squid Game’deki oyun sahnelerini gerçek hayata taşıdı. 456 bin dolarlık ödül ile Squid Game’de yer alan oyunlardan oluşan bir yarışma yaratan Mr. Beast, söz konusu oyunu YouTube kanalında yayınladı.
Yayınlandığı günden bu yana gündemden düşmeyen Netflix ’in Güney Kore yapımı dizisi Squid Game gerçek hayata uyarlandı.

Dünyada en fazla aboneye sahip olan YouTuber unvanını elinde tutan Mr. Beast, sıfırdan bir stüdyo kurarak dünyanın en çok izlenen dizisini yeniden canlandırdı. Gerçek adı Jimmy Donaldson olan Youtube yıldızının bu projesi kendisine tam 3,5 milyon dolara mal oldu.

Netflix’in tüm zamanların en çok izlenen programı olan “Squid Game”, borçlarını ödemek için için ölümcül çocuk oyunları oynayan kişileri anlatan Kore drama dizisi olarak ne çıkıyor.

Gösterinin başarısının ardından, büyük ölçekli YouTube yarışmalarına ev sahipliği yapmasıyla tanınan Donaldson, Squid Game’li TikTok videosu 10 milyon beğeniye ulaşırsa gösteriyi gerçek hayatta yeniden yaratma sözü verdi, bu açıklamayla birlikte video izlenme rekorları kırdı.

Oyun sıralamasını Squid Game dizisindeki ile birebir yapan Mr. Beast, ilk oyunda yarışmacılara Yeşil Işık-Kırmızı Işık oyununu oynattı. Dizide hareket eden kişiler sensörlerle takip edilip öldürülüyordu. Youtuber tarafından yaratılan oyunda ise, hareket eden kişiler sensörler yardımıyla tespit edilirken, hareket eden yarışmacılardan ufak bir patlama sesi gelmesini sağladı.

İlk oyunun ardından kalan 232 oyuncu ile şeker kalıbı yarışmasını düzenleyen Mr. Beast, kalan 140 oyuncu ile halat çekme oyununu oynadı. Halat çekme oyununda kalan 60 oyuncu, klasik misket oyununa gitti, fakat eşler sürpriz bir şekilde eşleştirildi.

Kalan 30 kişi ile dizideki ilk oyun olan ddakji yani kağıdı başka bir kağıtla ters çevirme oyunu oynayan Mr. Beast, kalan 16 yarışmacıyı cam kırma oyununun bir kopyasıyla yarıştırdı.

Cam kırma oyunun ardından 6 yarışmacı finale kaldı, finalde ise onları bir sürpriz beklemekteydi. Final oyunu değiştirilmiş, sandalye kapmaca oyunu hazırlanmıştı. 6 yarışmacının katıldığı final oyununu 79 numaralı oyuncu kazanırken, 456 bin dolarlık ödülün de sahibi oldu.
 

 

Squid Game gerçek oldu: 456 bin dolar kazandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!