Vizesi reddedilenler için flaş duyuru! Paranız iade edilecek!

"Türk yurttaşlarına dair sürekli büyüyen vize ret krizi esnasında, ret alan bireylerin, vize başvuruları için ödedikleri 80 ila 300 euro arası ödemeyi iade alma olasılığının mevcut olduğu ortaya çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vize başvurularının olumsuz yanıtlanmasıyla ilgili yayınlanan haberler, seyahat severlere harcamalarını geri alabilme ihtimalleri üzerine soruşturma başlatma teşviki oldu. Ancak, bazı seyahat sağlık güvencelerinin, ret kararları durumunda vize başvuru ödemelerini geri ödediği bilgisi ortaya çıktı.

Bu konuda konuşan Enuygunsigorta Genel Müdürü Çiğdem Özdoğan, vize hizmetleri için aracı organizasyonların genellikle 80-300 euro ücret talep ettiğini ifade etti. “Vize başvurunuzun ret edilmesi durumunda yaptığınız ödemenin geri iadesini isterseniz, bu talebinizi sigorta kuruluşunuzla paylaşıp standart seyahat sağlık güvencenize bu hizmeti dahil ettirebilirsiniz. Bu şekilde, sigortanız ret kararı durumunda, uygun koşullarda ödemenizi geri almanızı sağlar.” dedi.

Özdoğan, seyahat etmeyi sevenlerin, vize ret haberleri rağmen, vize başvurularına devam ettiklerini belirtti.

“Vize retleri nedeniyle seyahat etmeyi sevenlerin büyük oranda vizesiz ülkelere gitmeleri beklenmesine rağmen, rakamlar bunu desteklemiyor. Enuygun.com’un verilerine bakılırsa, geçen yılın ilk beş ayında, yurt dışı uçuşların %58’i vizesiz ülkeleri hedeflerken, bu oran bu yıl %38’e düştü. Vizesiz ülkeleri ziyaret oranının düşmesi, 2023 yılında vize talep eden ülkelerin popülaritesinde bir artış olduğunu gösteriyor. Bu durumda, standart seyahat sağlık güvencesine vize ret teminatını ekletmek önem kazanıyor.” şeklinde konuştu.

heka reklam heka

Vizesi reddedilenler için flaş duyuru! Paranız iade edilecek!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!