Yasak Elma’da Nesrin Cavadzade ‘tedbiri’: Sete gelmeyene 750 bin TL ceza!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yasak Elma dizisinde Şahika karakterini canlandıran Nesrin Cavadzade’nin geçen sezon sonu seti terk edip geri dönmemesi üzerine yapım şirketi tarafından alınan yeni tedbir dikkat çekti.
TRT Haber’de yer alan habere göre, diziye geçen sezon veda eden Nesrin Cavadzade’nin ardından sözleşmeye özel madde eklendiği ortaya çıktı.

Cavadzade yaşanan gerginlik sonrası işini bitirmeden seti terk etmiş, ardından da doktor raporu alıp telefonlarını açmamıştı. Yapımcının telefonunu da açmayan oyuncuya stoksuz çekilen dizinin bölümünün tamamlanmasını riske ettiği için yapılan hikâye değişikliğiyle cenaze sahnesi yazılmıştı. Yaşanan bu olay sonrası oyuncu sözleşmelerine ayrı bir madde daha eklendi.

Buna göre oyuncu set programı doğrultusunda tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış doktor raporuyla kanıtlanabilir hastalık, ana veya babasının, eşinin, kardeşinin, çocuğunun vefatı ve adli makamlardan icabet etmesi zorunlu çağrı ve davetler dışında bir sebeple o günkü rolü bitmeden seti terk etmesi halinde bu durum, yönetmen, yardımcı yönetmen, prodüksiyon amiri ve uygulayıcı yapımcı tarafından tutanak altına alınacak.

Bu halde oyuncu, seti terk ettiği gün başına 10 bölüm ücreti kadar cezai şartı yapımcıya ödemekle sorumlu.

Ayrıca oyuncu işine zarar verecek tüm sözleşme yükümlülükleri ihlallerinde de toplam 750 bin TL cezai şartı ödemek zorunda.

Yasak Elma’da Nesrin Cavadzade ‘tedbiri’: Sete gelmeyene 750 bin TL ceza!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!