Yok böyle bahtsızlık: Arkadaşıyla oturup kahve içen kadına meteor çarptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa’da akıllara durgunluk verecek kadar trajikomik bir kaza yaşandı. Evinde arkadaşıyla kahve içen kadına göktaşı çarptı. Milyonda bir görülecek bu kazanın detayları içerikte!

 

Fransa’da geçtiğimiz günlerde akıllara gelmeyecek trajikomik bir kaza yaşandı. Fransa’nın kuzeydoğusundaki Schirmeck’te gerçekleşen olayda, arkadaşıyla evinin çatısında oturup kahve içen bir kadına mereorit çarptı. Kadın evin çatısına çarpıp seken ufak bir göktaşının hedefi oldu.

Kazadan mucizevi bir şekilde kurtulan kadın gazeteye verdiği röportajda “Yanımızdaki çatıdan büyük bir ‘boom’ sesi geldiğini duydum. Bir saniye sonra kaburgalarımda bir şok dalgası hissettim. Önce hayvanlardan, özellikle de yarasadan şüphelendim” diye konuştu.

heka reklam heka

Kadına çarpan gizemli nesneyi inceleyen jeolog Thierry Rebmann ise cismin demir ve silikon karışımından oluştuğunu ve ağırlığının yaklaşık 4 ons (113 gram) olduğunu tespit etti. Bu da nesnenin gerçekten bir göktaşı olma ihtimalini artırıyor.

NASA verilerine göre her gün 48 tonluk göktaşı dünyaya iniyor ancak bunların çok büyük kısmı insansız yerlere ve denizlere düşüyor.

İstatiksel bazı hesaplamalara göre, bir insana göktaşı çarpma olasılığı büyük piyangoyu iki kez kazanma veya yazı tura atıp arka arkaya 44 kez tura gelme olasılığına eşit.

Fransız gazetesi Les Dernières Nouvelles d’Alsace’ye göre, göktaşı çarpan kadın son derece az yaşanan bu olaydan sağ kurtulan ilk kişi olabilir.

Göktaşının bir insana çarptığına dair doğrulanmış tek bir kayıt var. 1954 yılında ABD’de bir kadına 9 kiloluk göktaşı çarptığı biliniyor. Bu göktaşı evin tavanını delerek kadının üzerine düşmüştü.

Yok böyle bahtsızlık: Arkadaşıyla oturup kahve içen kadına meteor çarptı
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!