Zelenskiy, Güney Kore’den silah desteği istedi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın Ukrayna'ya açtığı savaşa karşı koymak için Güney Kore'den silah talep etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore parlamento oturumuna video mesaj gönderen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Güney Kore’nin Rusya’dan gelen füzeleri engelleyebilecek tank, gemi gibi teçhizatının olduğunu belirterek Ukrayna’ya silah yardımı yapılmasını istedi.

Zelenskiy, “Ukrayna bu tür silahları elde ettiğinde sadece sivillerin hayatını kurtarmakla kalmayacak. Bu silahlar bir ulusu ayakta tutma fırsatı sunacak ve Rusya’nın saldırılarına karşı koyulmasına yardımcı olacak.” dedi.

Güney Kore’nin Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar için teşekkür eden Zelenskiy, yaptırımların Rus saldırılarını durdurmak için yeterli olmadığını ifade etti.

Zelenskiy, Rusya’nın ölen insanları umursamadığını söyleyerek Ukrayna’nın bağımsızlığının, kültürünün, dilinin ortadan kaldırılmaya çalışıldığını vurguladı.

Güney Kore, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Batı ülkelerle hareket ederek Rusya Merkez Bankası ile yapılacak finansal işlemlerin yasaklanacağını ve varlıklarının dondurulacağını açıklamıştı.

Zelenskiy, Güney Kore’den silah desteği istedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!