Fenomen köpek Van Gogh’un yaptığı tabloya rekor teklif

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir köpek dövüşünde kulağını kaybeden bu yüzden de Van Gogh ismini alan fenomen köpek, sadece kulağını kaybettiği için ünlü ressamla aynı ismi taşımıyor; aynı zamanda tablolar yapıyor. Şimdi ünlü köpek Van Gogh’un tabloları binlerce dolara satılıyor.
 

Adeta hayvanseverler arasında fenomen hale gelen Van Gogh, hayatıyla dikkat çekerken yeni tabloları da satış rekoru kırıyor.

Van Gogh, bir köpek dövüşüne zorlandıktan sonra kulağını kaybetti ve o kadar yaralandı ki sol kulağı kesilmek zorunda kaldı. Bunun üzerine de şimdiki ismini aldı. Bir köpek barınağı tarafından sahiplenilen Van Gogh, ardından sanatsal yeteneklerini sergilemeye başladı. Aralık ayında yeni ailesini bulduktan sonra da kalıcı evinde ve stüdyosunda resim yapmaya devam ediyor.

Van Gogh, 150’den fazla sanat eseri yarattı ve düzenlenen müzayede de tabloları satışa sunuluyor. Müzayede, köpek Van Gogh’un sekizinci doğum günü olan 3 Mart’ta başladı ve ünlü ressam Van Gogh’un 170. doğum günü olan 30 Mart’a kadar devam edecek.

The Starry Night’ın fenomen köpek tarafından yapılan versiyonu, evcil hayvanların evsizliğine son vermeye yardımcı olmak için 10 bin dolar karşılığında evcil hayvan maması markası Pedigree tarafından satın alındı.

Müzayedede yer alan tüm çalışmalar Van Gogh’un pati iziyle imzalandı ve tüm gelir, köpek Van Gogh ile de ilgilenen Happily Furever After Rescue’nun kayıp köpeklere, özellikle de genellikle önyargıyla yaklaşılan pitbull’lara ev bulma çabalarına fon sağlamaya yardımcı olacak.

Köpek Van Gogh, tablolarını kanvas üzerine boyalar bırakılıp üstüne plastik torba geçirilerek oluşturuyor. Torbanın üzerine dökülen mamayı yerken ağız, dil ve pati hareketleriyle tablo oluşmaya başlıyor.

Fenomen köpek Van Gogh’un yaptığı tabloya rekor teklif

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!