1. Haberler
  2. Kültür Sanat
  3. Günün kitapları…

Günün kitapları…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özgür ve isyankâr genç bir kadının içsel yolculuğu

BURÇAK Gönül’den AYAĞIMIN TOZUYLA AŞK. Kitap, özgür ve isyankâr genç bir kadının, İstanbul’da mutlu aile evinde başlayıp farklı coğrafyalara, safran kokan sokaklardan dalgalı okyanus sahillerine uzanan seyahatleriyle paralel giden içsel yolculuğunun hikâyesi… Blogger’lıktan gezi programcılığına hızla yükselen genç kadın, aşkta yapacağı seçimle hem kadın kimliğinin farklı renkleriyle hem de yaşamın gerçekleriyle yüzleşecektir. “En çok ayak izi olan yolu mu seçmeliyim?” “Öyle bir şey söylemedim. Bazen en kuytu, en bilinmeyen yollar, en güzel çiçekli bahçelere çıkar.” “Yollardan biri beyaz atlı prense gidiyor desem?”

216 SAYFA. (REMZİ KİTABEVİ)

 

heka reklam heka

Umut arayışlarını anlatan 12 öykü

BAHAR Gerçek Doğru’dan GÜNDEDÜN. Birbirinden çok farklı insanların hayata tutunma çabalarını, özlemlerini ve umut arayışlarını anlatan 12 öyküyü bir araya getiren kitap raflardaki yerini aldı. Hayatın izlerini bazen gecekonduda yaşayan bir genç kızın umutlarında bazen sakura zamanı Japonya’dan yola çıkan bir dost mektubunda bazen de bir camın ardından yaşamı izleyen yalnız bir kadının kalabalığında sürüyorsunuz. Öyküler satır aralarında hepimizin bildiği o eski şarkıları uzaklardan fısıldarken arkamıza dönüp bakma cesareti veriyor. Kitap, belki de en çok okuyucusunu samimiyetle umuda çağırıyor. 104 SAYFA. (TARA KİTAP)

 

Başarılı ve huzurlu ilişkiler kurmak isteyenler için rehber

SAM Horn’dan BIÇAK SIRTINDA DİYALOGLAR- Zor Konuşmalar İçin İnce Beceriler. İletişim sanatının ustası yazarın ustalıkla kaleme aldığı kitap, her söylediğimize dikkat etmemiz gereken günümüz dünyasında iletişimi bir sanata çevirmenin ve hayatımızı kolaylaştırmanın yöntemlerini anlatıyor. Kişisel ve profesyonel hayatta karşılaşılabilecek tüm zorlu iletişim senaryolarına yönelik önemli stratejileri de paylaşan kitap, etkili iletişim ve kişisel gelişim konusunda kendini geliştirerek başarılı ve huzurlu ilişkiler kurmak isteyenler için rehber olacak bir kitap. 380 SAYFA.
(BOYNER YAYINLARI)

 

Heyecanlanmak, gülmek ve de düşünmek için

MURAT E. Güney’den VUR AMA ÖLDÜRME. “Ne oldu Başer? Bunaldın mı yoksa? Kızma… Biliyorsun; iyilikler senede belki bir, kötülükler ise peş peşe gelir… Artık vazgeçmeyeceğimi anladığını umarım. Elbette hedefimi zaten biliyorsun… Onun için daha da bunalmaya hazır ol! Yalnız,  bir husus var… Şu Muhittin Eser nereden çıktı kuzum? Bilsin ki zaferimi gölgelemesine asla izin vermeyeceğim… Yenikent’e iki kötü fazla amirim… “Mutlak iyi ya da mutlak kötü diye bir şey var mıdır? Can alan mutlak kötü müdür? Peki ya cankurtaran mutlak iyi midir? Yoksa hepsi sadece bir oyun mudur?164 SAYFA. (CERES YAYINLARI)

 

İlişkilerimize baba, oğul, sevgili ekseninden bakıyor

FATİH Altınöz’den NE MÜNASEBET! Yazar, romanında ilişkilerimize baba, oğul, sevgili ekseninden bakıyor. Hızlı, hınzır bir dil, alışılmadık bir kurgu ve bir cerrahın neşter tutan eline saplanmış bir bıçak… “Ne zaman teşrif eder acaba ekselansları? Artık gelebilir. Yeterince bekletti bizi. Onu karşıma oturtacağım. Görmem lazım bütün bakışlarını. Gelip oturana kadar en az üç-dört garsona el ense çekecek, halini hatırlarını soracak. Garsonların eşleri, dostları, çocukları, ana-babaları, kaynana ve kayınbabalarının sağlık durumlarını irdeleyecek hemen ayaküstü.” 256 SAYFA.
(ÇINAR YAYINLARI)

 

Derin ve düşündürücü bir roman

ANDRE Gide’den PASTORAL SENFONİ. Zihnimizdeki hayaletlere ve canavarlara kulak asmadan yalnızca gerçek kötülüklerle yetinsek hayat ne kadar güzel, ıstırabımızsa ne kadar katlanılabilir olurdu. İsviçre Alpler’inde yaşayan bir papaz, teyzesi ölen ve kendisine bakabilecek başka akrabası olmayan kör bir kızı Tanrı’ya hizmet etmek amacıyla, halihazırda bakmakla yükümlü beş çocuğunun bulunduğu eve götürüp evlat edinmeye karar verir. Bu karar ev halkında şaşkınlığa neden olmakla kalmayıp bir dizi başka olayı da tetikler ve papazın Hıristiyan hayırseverliğini tensel aşkla karıştırmasına ve bunun sonuçlarına katlanmasına yol açar. “Bazı insanlar, düşüncelerinde ne sığ ne de kolay olan bir dinginliğin sırrını bulmuşlardır. Gide’in sırrıysa, bütün şüphelerinin ortasında, insan olmanın gururunu hiç kaybetmemesinde saklıdır.” Albert Camus.  88 SAYFA. (CAN YAYINLARI)

Günün kitapları…
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!